Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Jak co tydzień, we wtorek, oddajemy do Waszych rąk, kolejny numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W najnowszym 954 wydaniu powiatowego tygodnika piszemy o kasjerce i punkcie poboru opłat, w którym oszukanych zostało blisko 100 osób. Sprawę oszustki prowadzi strzelińska policja pod nadzorem prokuratury. O szczegółach "strzelińskiej afery Amber Gold" piszemy na str. 4.
Trwa strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Które szkoły w naszym powiecie w nim uczestniczą i czy zaczynające się jutro i w poniedziałek egzaminy uda się przeprowadzić? O tym piszemy na str. 12.
Czy w Strzelinie, podobnie jak w Oławie, ruszy program "Mieszkanie+" o tym przeczytacie na str. 11.
Rada Gminy Kondratowice przyzwyczaiła nas, że tamtejsze sesje nie są nudne. Podobnie było i tym razem. W Przewornie pełną parą idzie remont zbiornika zalewowego. Jak się okazało, w trakcie remontu "wypadł kolejny trup z szafy". Wygląda na to, że potrzebna będzie kolejna inwestycja, której koszt szacowany jest na dobrych kilka milionów zł. O szczegółach piszemy na str. 20.
Pokazujemy, jak ma wyglądać wschodnia pierzeja strzelińskiego Rynku po skończonej przebudowie.
Opisujemy także historię pewnego zabytku w gminie Wiązów, którego elementy były na celowniku zuchwałych złodziei.
W gazecie jest relacja z tegorocznego finału "Pól Nadziei" i drugiej akcji społecznego sprzątania miejsc publicznych w Strzelinie. Przypominamy o "Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Gminy Strzelin". Dziś prezentujemy sylwetki zawodników i klubów.  Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz