Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak co tydzień, we wtorek, oddajemy do Waszych rąk najnowszy numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W 963 wydaniu powiatowego tygodnika piszemy o wydarzeniu bez precedensu, które do naszego powiatu ściągnęło najlepszych zawodników z 19 europejskich krajów. O randze zawodów niech świadczy fakt, że była to kolejna runda mistrzostw świata. Niewątpliwie najważniejszym, ale i najprzyjemniejszym wydarzeniem minionego tygodnia w Wiązowie było otwarcie fontanny, która upiększa rynek. Jednocześnie jeden z czytelników zwrócił nam uwagę, że oznaczenie ruchu w rynku odbiega od polskich reguł i może stanowić zagrożenie dla kierowców.
Bardzo gorąco (jak zwykle) było na sesji w Kondratowicach. Pokłosiem tego, co tam się dzieje, są aż dwa materiały, do przeczytania których zachęcamy nie tylko mieszkańców tej gminy.
Ciekawą historię życia i pewnego domu opowiedział nam mieszkaniec jednej z wsi w gminie Borów.
Czy strzelińską straż miejską czeka rewolucja? O tym rozmawiamy z jej nowym komendantem.
Nie wątpliwie zaskoczeniem dla wielu będzie informacja, że w stowarzyszeniu Gramy o Życie zaszły istotne zmiany. Z funkcji prezesa zrezygnował Łukasz Krzysztofczyk. Dlaczego?
W gminie Przeworno radni ruszyli w teren. Wizytacja gminy zajęła im znaczną część dnia. Co zobaczyli i jakie nasunęły się wnioski?
Niestety, ale remont drogi w Ludowie Polskim przedłuża się. Czy kierowcy wkrótce doczekają się jego końca? Ostatnio doszło do serii garażowych włamań. Jaki były okoliczności tych przestępstw?
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz