Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak co tydzień, we wtorek, oddajemy do Waszych rąk najnowszy numer Słowa Regionu Strzelińskiego. W 965 wydaniu powiatowego tygodnika piszemy o bulwersującym wydarzeniu, którego świadkami byli mieszkańcy ul. Konopnickiej i sąsiednich ulic w Strzelinie. Trzydziestokilkuletni mężczyzna, podpalał zaparkowane tam pojazdy.
Pobyt nad stawem w Białym Kościele omal nie skończyło się śmiercią dla pewnego Ukraińca, który przyjechała tam w miniony weekend. Co było powodem dramatycznych wydarzeń? O tym przeczytać można na str. 4.
Niespotykany przebieg miała ostatnia sesja Rady Powiatu Strzelińskiego, temat był tak ważny, że przerwano obrady, co zdenerwowało opozycję. Trzeba dodać, że cały miniony tydzień obfitował w jedne z ostatnich w okresie letnim sesje rad gmin i powiatu. Były to sesje niezwykłej wagi dla wójtów i burmistrzów, którym radni udzielali absolutorium. Wszędzie poszło po myśli włodarzy, z wyjątkiem Kondratowic. Czy wydarzenie z tamtejszej sali obrad będą przyczynkiem do odwołania rady gminy?
Ciekawy temat pojawił się w Przewornie. Sprawa dotyczy sprzedaży kamieniołomu marmuru, który znajduje się w tej miejscowości przy drodze od strony Strużyny. W aktualnej gazecie znaleźć można relacje z kilku imprez plenerowych. Odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym m.in. Strzelin i Wiązów.
Często w gazecie piszemy o historii i życiu mieszkańców starszego pokolenia. Dziś prezentujemy ciekawe i burzliwe losy jednego z mieszkańców Biedrzychowa.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz