Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trwa rekrutacja uczniów w szkołach ponadpodstawowych. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa. Wdrażana właśnie rządowa reforma nauczania sprawiła, że do szkół ponadpodstawowych trafią zarówno absolwenci szkół podstawowych (ósmych klas), jak i gimnazjów (trzecich klas).


Zwróciliśmy się do Aleksandra Ziółkowskiego, wicestarosty strzelińskiego, z pytaniem czy powiat strzeliński przygotowany jest na przyjęcie wszystkich chętnych do nauki w szkołach ponadpodstawowych w Ludowie Polskim i Strzelinie.

- Wejście dwóch roczników do szkół ponadpodstawowych jest pewnym wyzwaniem dla samorządów. Z różnych stron Polski dochodzą sygnały, że szkoły nie są na to przygotowane. Na szczęście, u nas nie stanowi to poważniejszego problemu, ponieważ struktura szkół ponadpodstawowych nie uległa tak wielkiej zmianie jak na przykład we Wrocławiu. Również funkcję oświatową zachowały te same budynki. Dlatego uważam, że nasze szkoły są w pełni przygotowane na przyjęcie podwójnego rocznika - zapewnił wicestarosta Ziółkowski. 

 

Dodaj komentarz