- Niebawem ogłosimy przetarg na remont ul. Lipowej - mówi starosta Marek Czerwiński
Kilka lat trwały starania o remont ul. Lipowej w Szczawinie od skrzyżowania z ul. Borowską, do części wyremontowanej wcześniej. - Z przyjemnością mogę poinformować mieszkańców Szczawina i kierowców przejeżdżających ul. Lipową, że niebawem ruszy remont tej drogi – powiedział Marek Czerwiński, starosta strzeliński. - Środki, którymi dysponowaliśmy na remont ul. Lipowej, były niewystarczające, dlatego zabiegaliśmy o wsparcie inwestycji dotacją z budżetu województwa. Rozmowy w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei nie były łatwe. W negocjacjach wspierali mnie pracownicy PZD i udało się. Pierwotnie mieliśmy otrzymać 350 tys. zł, a po zmianach w budżecie województwa otrzymamy dodatkowo 100 tys. zł. Teraz, po dołożeniu z budżetu powiatu 100 tys. zł, będziemy dysponować kwotą 550 tys zł, co powinno wystarczyć na remont. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg, żeby jeszcze w tym roku zakończyć prace. Ulica na odcinku ok. 600 m otrzyma nową nawierzchnię i kanalizację burzową. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować radnym dolnośląskiego sejmiku, że przegłosowali korzystną dla naszego powiatu zmianę w budżecie województwa i dyrektorowi PZD za zaangażowanie w negocjacje z DSDiK – dodał starosta.
Oby tylko pogoda pozwoliła rozpocząć i zakończyć remont jeszcze w tym roku.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Oooooo
RE: Więcej pieniędzy na drogę w Szczawinie
A co ma DSDiK do drogi powiatowej? DSDiK jest odpowiednikiem GDDKiA tylko że na szczeblu dróg wojewódzkich. Negocjacje to się raczej toczyły w urzędzie marszałkowskim. I znowu zaczynamy remont od d... strony. Rok temu gmina zrobiła chodnik a teraz powiat będzie robił kanalizację. Czy na prawdę samorządy nie potrafią się dogadać i wspólnie przy jednym przetargu zrobić przebudowę tak jak się należy? W innych powiatach się da.
0
Gravatar
dst
dst
Mistrzuniu przyjedź do Kondratowic, jak dojedziesz bo takie dziury, droga łatana do Białobrzezia ale niby materiału brakło, nie skończone, na Edwardów koła można urwać nie będą ciapkać dziur bo nie (info od PZD), w Kondratowicach kostka rozjechana same doły bo się odwodnienia nie chciało poprawnie zrobić, drogi od Karczyna do Mańczyc też prawie nie ma. Za komuny też było super na zdjęciach i w TV.
0
Gravatar
spajker.
RE: Więcej pieniędzy na drogę w Szczawinie
będziemy dysponować kwotą 550 tys złotych co powinno wystarczyć na remont.teraz już każda firma budowlana taka gotowa robić za 200 tys wie jaką złożyć ofertę.600 metrów drogi a starosta w postawie johna wayna z miną tryumfatora mówi że teraz to wiejska dróżka na obrzeżach jakiegoś szczawina to łądniejsza będzie i udało się na to latami wyżebrać jakieś kwoty stanowiące dwuletni zarobek starosty. droga będzie za jakiś dłuższy czas a opowiadanie o możliwości jej naprawy jest na kilka dni przed wyborami.ja w swoim ogrodzie sam zrobiłem ładną drogę pomiędzy lipą a wiśnią. moja aleja lipowa nie pochłonęła lat rozmyślań planów i setek tysięcy dotacji. jak nie ma dotacji, jak nie ma planów wieloletnich ani uzgodnień międzyresortowy ch to nie mam po co z tym do prasy biegać.
0

Przeczytaj także