- Na początku marca oddałam moją kolejną powieść do korekty i redakcji - informuje strzelińska pisarka Alicja Masłowska-Burnos
Czas izolacji można przeznaczyć na przykład na przeczytanie dobrej książki, albo nawet na napisanie własnego dzieła. Strzelińska autorka i dyrektor biblioteki w Prusach, Alicja Masłowska-Burnos, udzieli kilku praktycznych rad na ten temat.
Gminna Biblioteka Publiczna w Prusach, podobnie jak wszystkie inne instytucje kultury, jest chwilowo nieczynna. Mimo tego, placówka stara się utrzymywać kontakt z czytelnikami. Służy temu między innymi popularny portal społecznościowy. - W bibliotece w okresie czasowego zamknięcia zajmujemy się również kasowaniem zdezaktualizowanych i zniszczonych zbiorów - informuje dyrektor placówki Alicja Masłowska Burnos.
Dodaje, że jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu jest czytanie dobrych książek. - Aby nie zostawiać naszych czytelników, kiedy nie mogą wypożyczyć książki w postaci papierowej, staramy się udostępniać na profilu biblioteki wszelkie wydarzenia kulturalne, informacje o tym, gdzie czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać e-booki czy darmowe lektury. Są to wiadomości o konkursach literackich, w których nagrodą jest możliwość wygrania np. honorarium na wydanie własnej książki. Ta praktyka ukazuje nasz szacunek względem czytelników i jest stosowana w większości bibliotek na terenie kraju - uzupełnia dyrektor.
Warto dodać, że pani Alicja jest autorem kilku powieści i doświadczonym trenerem w prowadzeniu warsztatów literackich. W związku z tym na profilu biblioteki zamieściła informacje z kontaktem do siebie.
- Jeżeli ktoś z państwa miałby chęć zacząć w tym trudnym czasie pisać powieść, to chętnie pokieruję, podpowiem od czego zacząć i gdzie szukać inspiracji, w jaki sposób poprowadzić narrację oraz jak zbudować bohatera. Informacje z zapytaniami proszę kierować na adres: bibliotekaprusy@poczta.onet.pl, lub telefonicznie 713926358 - mówi dyrektor.
Ponadto zapytaliśmy pisarkę, czy czas izolacji sprzyja pisaniu książek. - Na początku marca oddałam moją kolejną powieść do korekty i redakcji. Jako autor zakończyłam jej pisanie. Teraz czekam, aż książka wróci do mnie ponownie od redaktorów. Sądzę, że za kilka tygodni przystąpię do pracy nad powieścią od bardziej technicznej strony. Zatwierdzę pracę redaktorów, aby powieść trafiła już latem do czytelników - podkreśla Alicja Masłowska-Burnos.
Początkowo autorka wraz z wydawcą planowała, że premiera powieści odbędzie się pod koniec maja na Warszawskich Targach Książki, jednak teraz trudno powiedzieć konkretnie kiedy to nastąpi. - Chwilowo, czyli od początku marca, nie piszę. Nie wiem, czy jest to spowodowane drobnym zmęczeniem i nadmiarem obowiązków w ostatnich miesiącach, czy tak zwyczajnie dlatego, że mój synek jest w domu i kiedy wracam z biblioteki, chcę pobyć z nim - wyjaśnia pani Alicja.
***
W ramach stopniowego odmrażania gospodarki i różnych dziedzin życia przez rząd, biblioteka będzie wkrótce otwarta dla czytelników, do czego już przygotowują się pracownicy.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także