Koronawirus skutecznie pokrzyżował plany biznesowe. Dotyczy to również rolników. Co w tej sytuacji oferuje ARiMR? O pieniądzach, jakie czekają na beneficjentów programów pomocowych, rozmawialiśmy z Markiem Mierzwińskim, kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Strzelinie.

Trudno obecnie rozpoczynać rozmowę inaczej, jak nie pytaniem o koronawirusa. Jak biura ARiMR działają w czasie pandemii?
- Od 25 maja jednostki terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa obsługują rolników w pełnym zakresie. Otwarte zostały wszystkie biura powiatowe i oddziały regionalne. Osobiste załatwianie spraw w ARiMR możliwe jest z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Obsługa klienta odbywa się z poszanowaniem bezpieczeństwa zarówno rolników, jak i pracowników Agencji.
Marek Mierzwiński, kierownik strzelińskiego biura ARiMR
Jakie sprawy rolnik może załatwić bezpośrednio w biurze?
- Na miejscu, w biurach powiatowych, beneficjenci mają m. in. możliwość złożenia wniosku o dopłaty obszarowe w formie elektronicznej (aplikacja eWniosekPlus) za pomocą udostępnianej przez biuro powiatowe sieci przy bieżącym wsparciu technicznym pracownika Agencji. Ważne jest, aby, przychodząc do biura powiatowego, zabrać ze sobą telefon komórkowy.
Wnioski, o których mowa, rolnicy mogą składać bez sankcji do 15 czerwca 2020r. ponieważ termin ich składania został wydłużony ze względu na pandemię koronawirusa. Ostateczny termin upływa 10 lipca 2020 r, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. Można również załatwić bezpośrednio w biurach powiatowych sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, zaś w oddziałach regionalnych formalności związane z wnioskami inwestycyjnymi czy dotyczące działań premiowych.
Dostępne pozostają narzędzia pozwalające na złożenie wniosków przez internet oraz usytuowane przy placówkach terenowych Agencji wrzutnie na dokumenty.
Tekst ukazał się w 20 (1009) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Nikoś
zagadka
W doradztwie rolniczym zmienił sie szef a wszyscy na ten temat milczą ciekawe dlaczego
0

Przeczytaj także