- Przydrożne drzewa stwarzają zagrożenie, z którym musimy sobie poradzić - powiedział Aleksander ZiółkowskiMinie zapewne jeszcze sporo czasu, zanim będziemy jeździć po dobrych drogach. Mylą się jednak ci, którzy uważają, że na drogach nic się nie robi. Zależność jest prosta: są pieniądze, są remonty. O remontach dróg rozmawialiśmy z wicestarostą Aleksandrem Ziółkowskim.
Przez ostatnie miesiące uwagę mieszkańców powiatu zaprząta trudna sytuacja szpitala. Czy tylko służbą zdrowia zajmuje się zarząd powiatu?
- Przez ostatnich kilka miesięcy najwięcej czasu poświęciliśmy sytuacji szpitala, co chyba jest zrozumiałe, ale nie kosztem innych zadań powiatu. Ogłosiliśmy konkurs na stanowisko dyrektora PZD (termin składania podań minął 20 lipca – red.) i liczymy, że już 3 sierpnia nowy dyrektor rozpocznie pracę. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie odpowiedniego kandydata nie będzie proste, ale nie jest to jedyny problem, z którym musimy sobie poradzić. Mam na myśli przede wszystkim brak środków w budżecie powiatu na remonty i utrzymanie dróg. Jeżeli dodamy do tego wieloletnie zaległości w tej dziedzinie, a czasem nawet złe zarządzanie drogami powiatowymi, to dopiero wtedy będzie można zrozumieć skalę problemu.

Wszystko to prawda, ale czytelników najbardziej interesuje, kiedy poprawi się stan dróg w powiecie strzelińskim?
- Zgadzam się, że stan nawierzchni dróg powiatowych wymaga natychmiastowej interwencji i wielomilionowych nakładów. Ale nie tylko ze złym stanem dróg musimy borykać się. Coraz większym problemem stają się przydrożne drzewa, a w szczególności topole. Silne wichury w połączeniu z opadami deszczy powodują, że gałęzie łamią się i spadają na drogę, co stwarza zagrożenie dla kierowców i pieszych. Jedynie w gminie Wiązów, gdzie niedawno przeszła nawałnica, można powiedzieć mała trąba powietrzna, wyciąć trzeba ok. 200 topól. I to z jednego tylko powodu, ze względu na bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Spróbujemy rozwiązać ten problem jak najtaniej. Drewno topoli nie jest wartościowym drewnem a więc zysk z ewentualnej sprzedaży wyciętych drzew nie byłby duży. Zarząd powiatu uznał, że sprawę należy rozwiązać kompleksowo, wykorzystując różne formy w tym np. drewno za ścięcie drzewa. O ile znajdą się zainteresowani, to bezpłatnie przekażemy drewno, jeśli ktoś sam zetnie drzewa.

Wracając do dróg i remontów nawierzchni. Na których drogach będzie można spotkać pracowników PZD i jakie prace będą wykonywać?
- Powiatowy Zarząd Dróg wykonuje obecnie i będzie prowadził (13 – 31 lipca – red.) następujące prace: remont nawierzchni masą asfaltową na gorąco ciągów dróg Brożec - Trześnia, Przeworno - Strużyna- Rożnów, Strzelin - Dębniki - Biały Kościół, Strzelin – Niemcza i Kondratowice – Białobrzezie. PZD w Strzelinie kupuje masę asfaltową w Wytwórni Mas Bitumicznych w Pęczu. Obecnie wytwórnia zmniejszyła częstotliwość dostaw ze względu na realizację dużego kontraktu, który zawarła na produkcję masy asfaltowej na realizację remontu autostrady A4. Utrudnienia mają potrwać do końca lipca.
Poza tym w Strużynie naprawiona zostanie droga brukowa, a w Księżycach wykonana zostanie ścinka pobocza. Podobnie w okolicy cmentarza na drodze Witowice – Kurów, tam dodatkowo wycięte zostaną krzaki.

Do naszej redakcji dzwonią mieszkańcy Przeworna zainteresowani remontem ul. Kolejowej. Czy wykonywano tam jakieś prace?
- W Przewornie na ulicy Kolejowej wykonano naprawę nawierzchni asfaltowej masą na gorąco. Rozpoczęto także prace związane z częściową niwelacją pobocza.

Czy poza bieżącymi remontami planowane są inwestycje na drogach?
- Tak, chociaż nie jest to inwestycja duża, ale wyłoniliśmy właśnie wykonawcę mostu w Wójcinie, gmina Kondratowice. Przetarg wygrało konsorcjum Bud-Bau Opole Sp. z o.o. i Himmel Papesch Opole Sp. z o.o.. Wartość robót budowlanych wyniesie prawie 760 tys. zł, z czego 50% będzie pochodziło z budżetu państwa. Prace ruszą na przełomie lipca i sierpnia.

Dziękuję za rozmowę.

Jacek Sobko


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
gość
RE: Nowy dyrektor, drogi i topole
jarząbek powiedziała :
Tylko co lista PO ma wspólnego z drogami i artykułem? Oświećcie mnie bo nie wiem? Zresztą to normalne, ze partia rządząca dostaje w dupsko kolejnych wyborach. Rządzili 8 lat i tak długo. SLD czy AWS po swoich rządach upadły całkowicie. Normalny proces polityczny. Dla mnie PO się skończyło jak starostą został Krochmalny. Zresztą PO go zrobiła starostą i jak jej podziękował???
Podziękował tak samo jak dziękuje wszystkim dzięki którym jest tym kim jest, był tam gdzie był i jest tam gdzie jest. On likwiduje ewentualną konkurencję. :D

0
Gravatar
jarząbek
RE: Nowy dyrektor, drogi i topole
Tylko co lista PO ma wspólnego z drogami i artykułem? Oświećcie mnie bo nie wiem? Zresztą to normalne, ze partia rządząca dostaje w dupsko kolejnych wyborach. Rządzili 8 lat i tak długo. SLD czy AWS po swoich rządach upadły całkowicie. Normalny proces polityczny. Dla mnie PO się skończyło jak starostą został Krochmalny. Zresztą PO go zrobiła starostą i jak jej podziękował???
0
Gravatar
Dzoszuła
RE: Nowy dyrektor, drogi i topole
xx20 powiedziała :
gość powiedziała :
Okręg Wrocław:1. Jacek Protasiewicz2. Stanisław Huskowski3. Aldona Młyńczak4. Michał Jaros5. Irena Krzyszkiewicz6. Sławomir Piechota7. Marek Łapiński8. Ewa Wolak9. Maciej Zieliński10. Ryszard Lech11. Jarosław Charłampowicz12. Roman Kaczor13. Mateusz Żak14. Janusz Krasucki15. Anna Horodyska (?)16. Maria Domaradzka17. Marek Laryś18. Sławomir Pytel19. Agnieszka Zakęś20. Helena Kosztyło - Koniec21. Hubert Kurdziel22. Renata Sikora23. Anna Marchewka24. Sebastian Lelas25. Danuta Drożdż26. Krzysztof Mickiewicz27. Michał Gołąb28. Marek Skorupa
Coś mi się kojarzy ze aż tak nisko nasza lokalna PO dawno nie miała kandydatów (co na to utajnione władze powiatowe tej partii ) Teraz to w necie nie znajdziesz kto to w ogóle jest te lokalne struktury i władze ? I jak PO ma z kimkolwiek konkurować panowie i panie: NR, WB, TG, BP, AB, RD, AH. Czyżby : "sztandar wyprowadzić"
Oj tam, oj tam. Statek tonie, a w raz nim... Czekam na przeobrażenia, jak nagle front będzie zmieniony.. Aha

0
Gravatar
Smerfetka
POlityczna agonia
Tak, zgadza się : "sztandar wyprowadzić" :D bo już PO wszystkim!!!!!! !!!! Ale to dla was masakra, narnalna katastrofa. Nie dość, że wasze władze w regionie nie chciały żadnego z wsa ująć na listach bo widocznie nie po tej stronie co trzeba stoicie, to jeszcze dzięki parytetom dostaliście "aż" 15 pozycję na liście!!!!!!!!! ! Ojojoj lol Strach się bać :D
0
Gravatar
xx20
awans?
gość powiedziała :
Okręg Wrocław:1. Jacek Protasiewicz2. Stanisław Huskowski3. Aldona Młyńczak4. Michał Jaros5. Irena Krzyszkiewicz6. Sławomir Piechota7. Marek Łapiński8. Ewa Wolak9. Maciej Zieliński10. Ryszard Lech11. Jarosław Charłampowicz12. Roman Kaczor13. Mateusz Żak14. Janusz Krasucki15. Anna Horodyska (?)16. Maria Domaradzka17. Marek Laryś18. Sławomir Pytel19. Agnieszka Zakęś20. Helena Kosztyło - Koniec21. Hubert Kurdziel22. Renata Sikora23. Anna Marchewka24. Sebastian Lelas25. Danuta Drożdż26. Krzysztof Mickiewicz27. Michał Gołąb28. Marek Skorupa
Coś mi się kojarzy ze aż tak nisko nasza lokalna PO dawno nie miała kandydatów (co na to utajnione władze powiatowe tej partii ) Teraz to w necie nie znajdziesz kto to w ogóle jest te lokalne struktury i władze ? I jak PO ma z kimkolwiek konkurować panowie i panie: NR, WB, TG, BP, AB, RD, AH. Czyżby : "sztandar wyprowadzić"

0
Gravatar
gość
kandydaci PO do sejmu
Okręg Wrocław:1. Jacek Protasiewicz2. Stanisław Huskowski3. Aldona Młyńczak4. Michał Jaros5. Irena Krzyszkiewicz6. Sławomir Piechota7. Marek Łapiński8. Ewa Wolak9. Maciej Zieliński10. Ryszard Lech11. Jarosław Charłampowicz12. Roman Kaczor13. Mateusz Żak14. Janusz Krasucki15. Anna Horodyska (?)16. Maria Domaradzka17. Marek Laryś18. Sławomir Pytel19. Agnieszka Zakęś20. Helena Kosztyło - Koniec21. Hubert Kurdziel22. Renata Sikora23. Anna Marchewka24. Sebastian Lelas25. Danuta Drożdż26. Krzysztof Mickiewicz27. Michał Gołąb28. Marek Skorupa
0
Gravatar
mieszkaniec
RE: Nowy dyrektor, drogi i topole
KA powiedziała :
Jeżeli wybiorą osobę która nie posiada wykształcenia z zakresu drogownictwa, tylko ,,zawodowego'' dyrektora to nic się nie zmieni w jakości funkcjonowania PZD. Ciekawe jakie wymagania ma spełniać kandydat na ten stołek ?
Wejdż bib starostwa

0
Gravatar
uczeń
RE: Nowy dyrektor, drogi i topole
ja powiedziała :
Cytuj :
PZD w Strzelinie kupuje masę asfaltową w Wytwórni Mas Bitumicznych w Pęczu. Obecnie wytwórnia zmniejszyła częstotliwość dostaw ze względu na realizację dużego kontraktu,
A więc znamy przyczynę tego,że w powiecie strzelińskim nie ma ani kilometra porządnej drogi!!! To wytwórnia w Pęczu złośliwie nie sprzedaje asfaltu!!!
co Wy tam piszecie wice jest super przecież zna sie na wszystkim nie tylko na chemii i biologi ale jeszcze na języku polskim i historii, więc urzednicy uważajcie bo będzie Wam robił kartkówki

0
Gravatar
ja
RE: Nowy dyrektor, drogi i topole
Cytuj :
PZD w Strzelinie kupuje masę asfaltową w Wytwórni Mas Bitumicznych w Pęczu. Obecnie wytwórnia zmniejszyła częstotliwość dostaw ze względu na realizację dużego kontraktu,
A więc znamy przyczynę tego,że w powiecie strzelińskim nie ma ani kilometra porządnej drogi!!! To wytwórnia w Pęczu złośliwie nie sprzedaje asfaltu!!!

0
Gravatar
KA
RE: Nowy dyrektor, drogi i topole
Mam pytanie do Pana powyżej , kto rozdzielał pieniądze na poszczególne zadania powiatu, tłumaczenie że nie ma pieniędzy to już było. Rok w rok pieniądze przesuwa się na ,,ratowanie'' szpitala, i to miedzy innymi z tego powodu powstały zagrożenia jakie mogą nas spotkać na drogach powiatowych. Nie wiem czy można określić co jest bardziej niebezpieczne; czy nigdy nie przycinane przydrożne drzewa, czy dziury w drogach, wyblakłe nieczytelne znaki drogowe lub zupełny ich brak no i oczywiście zarośnięte rowy. Ten kto swoim zaniechaniem doprowadził do takiego stanu powinien stanąć przed sądem ponieważ łamie prawo. Zostanie powołany nowy dyrektor i co on zmieni jeżeli nie ma pieniędzy, kto głosował za takim rozdysponowanie m pieniędzy? Przestańcie robić z nas idiotów, mam nadzieję że w końcu każdy urzędnik zacznie odpowiadać za to czym się zajmuje, wtedy dopiero nastąpi zmiana.
0

Przeczytaj także