Anna Horodyska to jedyny kandydat Platformy Obywatelskiej z powiatu strzelińskiegoAnna Horodyska to jedyna kandydatka Platformy Obywatelskiej z naszego powiatu. Czy reprezentantka partii rządzącej ma szanse na zwycięstwo, co chciałaby zmienić i jak wesprzeć powiat strzeliński w razie wejścia do parlamentu?
Są to Pani najpoważniejsze wybory, a wszystkie poprzednie Pani wygrała. Czy tym razem nie boi się Pani porażki? Czy ewentualna porażka, zniechęci Panią do dalszych prób?
– Wszystkie wybory są ważne. Do gminy, powiatu, województwa i sejmu zależą bezpośrednio od wyborców. Już dwukrotnie mieszkańcy powiatu zaufali mi i przy urnie dokonali wyboru. Ci, którzy na mnie głosowali, nie mają powodu do niezadowolenia. Mandat poselski będzie sukcesem całej Ziemi Strzelińskiej, ponieważ mieszkańcy będą mieli swojego reprezentanta, który chce wnieść nową energię w podejście do sprawowania swojej funkcji. Dzień po wyborach będę nadal wspierała powiat jako radna sejmiku lub jako poseł. To zależy od mieszkańców. Boję się przejawów nienawiści, tj. pociętych banerów, obraźliwych smsów, hejtu (nienawiść – red.) w internecie.

Na jaki wynik Pani liczy, a jaki byłby realny?
- Powiat strzeliński jest jednym z najmniejszych w okręgu wyborczym. Na 14 posłów 12 jest z Wrocławia i potrzeba dużej mobilizacji mieszkańców, aby ich interesy w parlamencie reprezentował mieszkaniec powiatu, dla którego ich problemy będą najważniejsze. Proszę o głosowanie na kandydatów z powiatu. Za wszystkie głosy będę bardzo wdzięczna. Liczę na taki wynik, który umożliwi zdobycie mandatu poselskiego. Mogą na mnie głosować mieszkańcy Wrocławia oraz powiatów wrocławskiego, oławskiego, średzkiego, wołowskiego, górowskiego, trzebnickiego, milickiego i oczywiście strzelińskiego. Proszę poinformować o tym rodzinę i znajomych.

Jakie są Pani główne postulaty, co chciałaby Pani zmienić? W jakim resorcie Pani by siebie widziała?
– Zdecydowałam się startować do sejmu, bo chciałabym zmienić sposób uprawiania polityki. Nie podoba mi się podejście polityków do mieszkańców, co wpływa na złe ich postrzeganie. Moje pozytywne doświadczenia jako radnej sejmiku chciałabym zaszczepić w Warszawie. Mamy jeden kraj o wielowiekowej pięknej i bolesnej historii. Polski nie stać na wewnętrzne spory. Mamy nowoczesne technologie, które umożliwiają interaktywne współdziałanie. Moje postulaty to postulaty mieszkańców. To jest istota polityki i tak ją sobie wyobrażam. Chciałabym pracować nad zmniejszeniem bezrobocia, wspieraniem przedsiębiorczości, polityki prorodzinnej, aktywizacji seniorów.

Jakie są Pani sukcesy podczas ostatnich kadencji w sejmiku? Co na tym zyskał Strzelin i strzelinianie? Czy interweniowała Pani w sprawie zwiększenia ilości pociągów na trasie Strzelin-Wrocław?
– Ostatnie pięć lat w sejmiku to współpraca z samorządowcami i organizacjami pozarządowymi z całego Dolnego Śląska. Dużym sukcesem jest ukończenie Narodowego Forum Muzyki, otwarcie nowoczesnego Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego, udostępnienie części wschodniej obwodnicy Wrocławia i wiele innych mniejszych projektów. Dla mnie ważna jest cała Ziemia Strzelińska. Termomodernizację szkół zyskały Borek Strzeliński, Strzelin i Jaworów. Powstała nowa sala gimnastyczna w LO. Nowe świetlice m.in. w Gęsińcu i Dobrogoszczy. Wyremontowane zostały odcinki dróg na Wrocław i Oławę, utwardzone zostały drogi śródpolne, powstały dwa boiska lekkoatletyczne w Strzelinie. Te i wiele innych inwestycji zrealizowanych zostało poprzez współpracę samorządowców na każdym szczeblu. Niedługo marszałek Michalak przedstawi rezultaty naszych ustaleń w zakresie kolei aglomeracyjnej. Ta kwestia była wielokrotnie poruszana i jest bardzo ważna dla mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy i szkół.
Jeszcze nigdy wcześniej Strzelin nie miał takiej reprezentacji w samorządzie wojewódzkim jak teraz (wicemarszałek i radna sejmiku). Mimo tego, współpracy za bardzo nie widać. Czasami można wręcz odnieść wrażenie, że Panie ze sobą rywalizują. Jak Pani to skomentuje?
– Jeszcze lepsza byłaby sytuacja, w której powiat strzeliński ma swoją posłankę i wicemarszałka. W sejmiku wszyscy radni współpracują ze sobą. Radni sprawują nadzór nad pracą zarządu województwa. Jak widać po owocach, wszystko układa się dla dobra Dolnego Śląska.
Wiele kontrowersji wywołuje ustawa wprowadzona za rządów PO, która jest niesprawiedliwa społecznie. Praktycznie na wszystkich najważniejszych drogach w Polsce kierowcy tirów płacą mniej za używanie dróg niż kierowcy samochodów osobowych z przyczepami. Dzieję się tak, ponieważ opłaty naliczane są nie tylko od tonażu, ale również od rocznika samochodu powiązanego, wg ustawodawcy, z emisją spalin. Co Pani sądzi o tej ustawie?

Czy chciałaby Pani ją zmienić?
– Jeżeli jakakolwiek ustawa wywołuje kontrowersje, to należy ją zmienić. Wydaje mi się jednak, że są o wiele ważniejsze problemy do rozwiązania, bezrobocie, niskie płace, bezpieczeństwo emerytalne, opieka zdrowotna, efektywność systemu kształcenia i wiele innych ważnych dla Polaków.

O tej ustawie, jeszcze przed jej wprowadzeniem informowaliśmy także byłego posła Norberta Rabę, który obiecał interweniować. Jednak nie złożył nawet interpelacji. Jaką mamy gwarancję, że Pani coś z tym zrobi?
- Gwarancję Anny Horodyskiej poz. 15 na liście numer 2.

Mateusz Chamuczyński


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
strzelinianin
RE: Jeżeli jakaś ustawa jest zła, to należy ją zmienić
Olo powiedziała :
Max powiedziała :
zbyszek m powiedziała :
Pani Horodyskiej i jej po plecznikom dziękujemy mogą zabrać się z córką kopaczki !!!
Mam nadzieję, że masz tu też na myśli p. Burmistrz D. Pawnuk! lol lol lol
Niestety dla D. Pawnuk - p. Horodyska dostała po kulach i nie będzie do kogo się przykleić (czyt. jak g.... do okrętu - płyniemy!)
Pozostał jeszcze wierny towarzysz ,czyli ksiądż proboszcz!

0
Gravatar
Olo
RE: Jeżeli jakaś ustawa jest zła, to należy ją zmienić
Max powiedziała :
zbyszek m powiedziała :
Pani Horodyskiej i jej po plecznikom dziękujemy mogą zabrać się z córką kopaczki !!!
Mam nadzieję, że masz tu też na myśli p. Burmistrz D. Pawnuk! lol lol lol
Niestety dla D. Pawnuk - p. Horodyska dostała po kulach i nie będzie do kogo się przykleić (czyt. jak g.... do okrętu - płyniemy!)

0
Gravatar
Tymoteusz
Jeżeli jakaś ustawa
Cała sprawa była do przewidzenia. Oddanie głosu na panią Anię było jednoznaczne z poparciem establishmentu, który się ulokował na pierwszych pozycjach listy partyjnej. Osobiście zaskoczony byłem poparciem udzielonym przez P. Pawnuk. Czyżby, również popierała skorumpowane rządy platformy, a może p. Burmistrz odpowiadają ich metody sprawowania władzy? Z prasy jaką ma p. Burmistrz widać, że metody te nie są jej obce , a nawet wprowadza je w życie. Wiem, że władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.
0
Gravatar
spajker
RE: Jeżeli jakaś ustawa jest zła, to należy ją zmienić
qwerty powiedziała :
Gość powiedziała :
Są już wyniki ze 100% obwodów i .... Wszyscy kandydaci z powiatu strzelińskiego odpadli...
I bardzo dobrze, bo kandydatury były beznadziejne.
szczęście że wygrał konik garbusek na wózku inwalidzkim i osesek jędrysek.

0
Gravatar
Max
RE: Jeżeli jakaś ustawa jest zła, to należy ją zmienić
zbyszek m powiedziała :
Pani Horodyskiej i jej po plecznikom dziękujemy mogą zabrać się z córką kopaczki !!!
Mam nadzieję, że masz tu też na myśli p. Burmistrz D. Pawnuk! lol lol lol

0
Gravatar
kolo
do P.Horodyskiej
Czy mogłaby Pani przestać straszyć mieszkańców swoimi plakatami i posprzątać po sobie Pani Aniu? Rozumiem, że ma teraz P. poważny problem i czuje się zawiedziona choć nie powinna. To było do przewidzenia. Reszta kandydatów również powinna uprzątnąć miasto.
0
Gravatar
zbyszek m
RE: Jeżeli jakaś ustawa jest zła, to należy ją zmienić
Pani Horodyskiej i jej po plecznikom dziękujemy mogą zabrać się z córką kopaczki !!!
0
Gravatar
POłeta
na otarcie łez
O jeden słup za mało dlatego mi głosów na " posłankę regionu" brakowało.A jeśli ustawa jest złazmieniam ją natychmiast tralala.
0
Gravatar
Rufus
xyz
MOŻE W KOŃCU PRZYJDĄ ZMIANY W UP. PIS NADCHODZI ;) I co tak "wybitni" przedstawiciele narodu zrobią... Pięknie jest patrzeć na upadek peło
0
Gravatar
qwerty
RE: Jeżeli jakaś ustawa jest zła, to należy ją zmienić
Gość powiedziała :
Są już wyniki ze 100% obwodów i .... Wszyscy kandydaci z powiatu strzelińskiego odpadli...
I bardzo dobrze, bo kandydatury były beznadziejne.

0

Przeczytaj także