Jacek Augustyn deklaruje pomoc w rozmowach z Uniwersytetem MedycznymPosiedzenia komisji Rady Powiatu ostrością sformułowań dorównują sesjom. Zwłaszcza, kiedy mowa o szpitalu, a głos zabierają byli starostowie, czyli Norbert Raba i Aleksander Bek. Drżyjcie oponenci…
Na posiedzenia komisji budżetowej Rady Powiatu radni Bek (PSL) i Raba (PO) odnosili się do aktywności społecznej Jacka Augustyna (PiS). Na wypowiedzi radnych zareagował wojewoda dolnośląski, w którego imieniu kontaktowała się z naszą redakcją rzecznik prasowa. W czym problem?

Na posiedzeniu komisji budżetu radni powoływali się na Pana. Przypisywali Panu jakieś funkcje i mówili o Pana aktywności. Czy zgadza się Pan z opiniami tych dwóch radnych powiatowych?
- To dobre pytanie, bo muszę zdementować to, co padło wtedy na mój temat. To nieprawda, że jestem „rzecznikiem szpitala”, czy też „najbliższym doradcą wojewody”, jak uważa radny Raba. Starosta Marek Warcholiński na piśmie potwierdził, że jestem doradcą społecznym i jednoznacznie określił w jakim zakresie. Chodziło o rozmowy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, a w szczególności z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym na ul. Borowskiej. Mówię chodziło, bo rozmowy, nie z mojej winy, zostały zerwane. Starostwo nie poinformowało mnie z jakich powodów.

Czy występował Pan w imieniu szpitala na innych forach? Mówiąc wprost, czy przekroczył Pan kompetencje doradcy społecznego, jakie nadał Panu starosta?
- Absolutnie nie. O strzelińskim szpitalu rozmawiałem jedynie w kontekście konsolidacji ze szpitalem klinicznym na ul. Borowskiej. Oczywiście, interesuję się losem naszego szpitala. Rozmawiam prywatnie z wieloma ludźmi, ale nigdy nie powoływałem się na inne upoważnienie, niż to płynące z pisma starosty. Jestem do dyspozycji, jeżeli będę mógł być przydatny, to oczywiście nie odmówię..

A może Pan pomóc?
- Zostałem powołany do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przy urzędzie marszałkowskim jako ekspert wojewody w sekcji zdrowia i spraw społecznych. Nie jest tajemnicą, że znam obecnego wojewodę od lat, ale nigdy nie byłem pośrednikiem między szpitalem a wojewodą. Odpowiednią płaszczyzną do takiej dyskusji jest właśnie rada dialogu społecznego. Jestem również członkiem rady społecznej przy szpitalu na ul. Borowskiej, więc mogę służyć w podjęciu na nowo rozmów na temat konsolidacji z Uniwersytetem Medycznym.

Jak Pan ocenia wypowiedź radnego Raby na swój temat i uwagę radnego Beka o Mszy św., w której uczestniczył wojewoda?
- Jeżeli chodzi o pana Norberta Rabę, to myślę, że była to ironia, próba wykpienia prób ratowania szpitala. Co jest o tyle niezrozumiałe, że pan Raba i jako starosta, i jako poseł PO dysponował czasem i narzędziami, żeby dziś szpital był w lepszej kondycji. Potrzebujemy mertorycznej dyskusji, przede wszystkim decyzji, a nie kpin i taniej ironii. Co do Aleksandra Beka, to nie będę wypowiadał się w kwestii stosunku radnego do religii i udziału wiernych w Mszy św. Bo kwestia wiary to sprawa indywidualna i dla mnie osobiście niezmiernie ważna.

Dziękuję za rozmowę.

Jacek Sobko



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ufka
RE: Nie czas na kpiny, panowie radni
wyborca powiedziała :
Ramek powiedziała :
Uzo powiedziała :
Przepraszam, Pan Jacek dobrze się prezentuje i jest na pewno człowiekiem na poziomie. Jeżeli chcesz pomóc oczywiście należy szukać pomocy także u niego. Ale chciałabym wiedzieć, czy on kiedykolwiek zarządzał jakaś placówka służby zdrowia? Czy zreformować kiedykolwiek jakaś placówkę służby zdrowia. Zasiadawe wladzach lub byl pracownikiem spółki zajmującej się zdrowiem? Wiadomo, że studiuje zarządzanie placówkami zdrowotnymi, zasiada w radach społecznych jest kolegą dyrektora szpitala i wojewody. Tylko tyle. Czy my w małych miasteczkach musimy zachwycać się takimi ludźmi? Nie dość, że wybieramy mało kompetentnych włodarzy naszych powiatów i gmin, to jeszcze zachwycony się ludźmi może i z checiami ale bez żadnej wiedzy. Dla mnie ktoś, kto chce pomóc w taki sposób jak Pan Jacek jest lobbysta i powinien się do tego przyznać. W tym nie ma nic złego. Udawanie kogoś, kim się nie jest jest zdecydowanie nie na miejscu. Na prawdę lepiej poszukać fachowców, a l nie takich jak byli i obecni menadżerowie żenujący na szpitalu od 10 lat
Zasiada w Radzie Społecznej szpitala Uniwersyteckiego, jest ekspertem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sekcji Zdrowie. Jest sprawnym menadżerem w korporacji międzynarodowej, ma ogromne kontakty. Od powiatu nie wziął grosza za pośrednictwo w nawiązywaniu kontaktów. Coś więcej do dodania?
Wszędzie społecznie a z czego żyje ;-)
Na pewno nie z twoich podatków! O co biega? O Rabę?

0
Gravatar
wyborca
RE: Nie czas na kpiny, panowie radni
Ramek powiedziała :
Uzo powiedziała :
Przepraszam, Pan Jacek dobrze się prezentuje i jest na pewno człowiekiem na poziomie. Jeżeli chcesz pomóc oczywiście należy szukać pomocy także u niego. Ale chciałabym wiedzieć, czy on kiedykolwiek zarządzał jakaś placówka służby zdrowia? Czy zreformować kiedykolwiek jakaś placówkę służby zdrowia. Zasiadawe wladzach lub byl pracownikiem spółki zajmującej się zdrowiem? Wiadomo, że studiuje zarządzanie placówkami zdrowotnymi, zasiada w radach społecznych jest kolegą dyrektora szpitala i wojewody. Tylko tyle. Czy my w małych miasteczkach musimy zachwycać się takimi ludźmi? Nie dość, że wybieramy mało kompetentnych włodarzy naszych powiatów i gmin, to jeszcze zachwycony się ludźmi może i z checiami ale bez żadnej wiedzy. Dla mnie ktoś, kto chce pomóc w taki sposób jak Pan Jacek jest lobbysta i powinien się do tego przyznać. W tym nie ma nic złego. Udawanie kogoś, kim się nie jest jest zdecydowanie nie na miejscu. Na prawdę lepiej poszukać fachowców, a l nie takich jak byli i obecni menadżerowie żenujący na szpitalu od 10 lat
Zasiada w Radzie Społecznej szpitala Uniwersyteckiego, jest ekspertem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sekcji Zdrowie. Jest sprawnym menadżerem w korporacji międzynarodowej, ma ogromne kontakty. Od powiatu nie wziął grosza za pośrednictwo w nawiązywaniu kontaktów. Coś więcej do dodania?
Wszędzie społecznie a z czego żyje ;-)

0
Gravatar
Ramek
Augustyn
Uzo powiedziała :
Przepraszam, Pan Jacek dobrze się prezentuje i jest na pewno człowiekiem na poziomie. Jeżeli chcesz pomóc oczywiście należy szukać pomocy także u niego. Ale chciałabym wiedzieć, czy on kiedykolwiek zarządzał jakaś placówka służby zdrowia? Czy zreformować kiedykolwiek jakaś placówkę służby zdrowia. Zasiadawe wladzach lub byl pracownikiem spółki zajmującej się zdrowiem? Wiadomo, że studiuje zarządzanie placówkami zdrowotnymi, zasiada w radach społecznych jest kolegą dyrektora szpitala i wojewody. Tylko tyle. Czy my w małych miasteczkach musimy zachwycać się takimi ludźmi? Nie dość, że wybieramy mało kompetentnych włodarzy naszych powiatów i gmin, to jeszcze zachwycony się ludźmi może i z checiami ale bez żadnej wiedzy. Dla mnie ktoś, kto chce pomóc w taki sposób jak Pan Jacek jest lobbysta i powinien się do tego przyznać. W tym nie ma nic złego. Udawanie kogoś, kim się nie jest jest zdecydowanie nie na miejscu. Na prawdę lepiej poszukać fachowców, a l nie takich jak byli i obecni menadżerowie żenujący na szpitalu od 10 lat
Zasiada w Radzie Społecznej szpitala Uniwersyteckieg o, jest ekspertem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w sekcji Zdrowie. Jest sprawnym menadżerem w korporacji międzynarodowej , ma ogromne kontakty. Od powiatu nie wziął grosza za pośrednictwo w nawiązywaniu kontaktów. Coś więcej do dodania?

0
Gravatar
Mieszkaniec
do izyka
iżyka powiedziała :
ufka powiedziała :
Szpital od wielu lat jest problemem powiatu strzelińskiego.Pan Raba jako starosta a potem poseł PO (,partii rządzącej) zupełnie nie skorzystał ze swoich uprawnień aby tę sytuację naprawić .Nie wolno obrażać tych ,którzy mogą pomóc ,bo jak się samemu nie potrafi to trzeba umieć skorzystać z usług ludzi kompetentnych !
Jakie to uprawnienia ma poseł, że może uratować szpital???
Z tego co pamiętam to jako kandydat na Posła chwalił się że takie uprawnienia ma. Widocznie uprawienia nie idą w parze z działaniem u pewnej grupy osób. Pan Raba w obiecywaniu jest mistrzem. Za działanie otrzymał ocenę od wyborców.

0
Gravatar
Sąsiad
RE: Nie czas na kpiny, panowie radni
Jacek nie daj się tym ..., stanowiącym pseudoelitę naszej lokalnej demokracji!!! Dziwi mnie jedynie fakt, że pan wice ponoć jest z PISu a nie zechciał choćby słowem czy gestem odpowiedzieć na zarzuty PO i PSL. NIEŁADNIE, NIEŁADNIE!!!
0
Gravatar
spajker
RE: Nie czas na kpiny, panowie radni
markos powiedziała :
te spajker wszechwiedzący , a może bys tak sie zajął sprawą Krematorium i twojej koleżanki co ją tak chwalisz na prawo i lewo za biznesy ...
sprawą krematorium zajmę się za 50 lat. będę tam robił za opał. krematorium smrodzi mniej niż sąsiadująca z nim cukrownia. krematorium robi interesy lepsze aniżeli szpital i każdego kto robi interesy a nie skamle o dotacje chwalę. zarząd i lobbyści szpitala niczym czerwie karmią się trupem szpitala a niemoja koleżanka z krematorium inwestuje i żyje za swoje. ona nie potrzebuje politycznych synekur i studiów mba niczym polityczne niedorozwoje. zarząd szpitala radę nadzorczą radę powiatu lobbystów i innych uzdrawiaczy szpitala zapraszam do krematorium. na szkolenie biznesowe albo jako podpałkę.

0
Gravatar
markos
RE: Nie czas na kpiny, panowie radni
te spajker wszechwiedzący , a może bys tak sie zajął sprawą Krematorium i twojej koleżanki co ją tak chwalisz na prawo i lewo za biznesy ...
0
Gravatar
Dest
RE: Nie czas na kpiny, panowie radni
Agonia rozpisana jak dobra sztuka w kilku aktach był prolog ,gra aktorska należy spodziewać się epilogu
0
Gravatar
nhjn
RE: Nie czas na kpiny, panowie radni
zbychu m powiedziała :
Witam mógł Wiązów mieć gościa za Burmistrza ma tumana!!
co fakt to fakt !!!

0
Gravatar
h..........
Nie czas na kpiny, panowie radni
Jak wypowiada się P Bek to ręce opadają. Miał swoją szansę Jako Starosta w sprawie szpitala a co zrobił ?? . Potrafi się jedynie mądrzyć z czego nic nie wynika. Wystarczy zajrzeć do archiwum gazety o jego pozornych działaniach w sprawie szpitala. I lepiej , żeby w tym temacie zamknął się.
0

Przeczytaj także