Wójt Andrzej Łuczak złożył uroczyste ślubowanie
Rada Gminy Przeworno weszła w VIII kadencję. Oprócz ślubowania wójta i radnych, dokonano wyboru przewodniczącego rady. Kto nim został? Co powiedział szef gminy w swoim pierwszym wystąpieniu po objęciu urzędu?
Uroczysta I sesja VIII kadencji Rady Gminy Przeworno odbyła się we wtorek, 20 listopada, w sali obrad tamtejszego urzędu gminy. Oprócz radnych i wójta Andrzeja Łuczaka na posiedzeniu pojawili się pracownicy urzędu, kierownicy gminnych jednostek, sołtysi oraz mieszkańcy. Obrady otworzyła radna senior Bożena Borkowska, po czym radni otrzymali nominacje z rąk szefa Gminnej Komisji Wyborczej w Przewornie Grzegorza Czerniaka. Chwilę potem Borkowska odczytała tekst roty ślubowania, po czym każdy z radnych kolejno mówił: ,,Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”.Na pierwszej sesji byli sołtysi oraz pracownicy urzędu i gminnych jednostek
Następnym punktem był wybór przewodniczącego rady. Wcześniej należało wyłonić członków komisji skrutacyjnej. Warto nadmienić, iż jej członkowie nie mogą później ubiegać się o funkcję przewodniczącego. W składa komisji weszli: Izabela Kobierska (przewodnicząca), Beata Zacierka (członek) i Paweł Kwaśniak (członek). W dalszej kolejności radny Józef Tomera zgłosił kandydaturę Kamila Kamińskiego. Sylwia Bujak - Porębska podczas głosowania na przewodniczącego Zainteresowany wyraził na to zgodę. Kamiński w głosowaniu tajnym otrzymał 14 głosów ,,za”, żadnego ,,przeciw” i 1 Na przewodniczącego Rady Gminy Przeworno wybrano Kamila Kamińskiego,,wstrzymujący się”. Wobec tego został przewodniczącym Rady Gminy Przeworno. - Rada będzie na pewno merytorycznie przygotowana do swojej pracy. Mam nadzieję, że wchodząc w nową kadencję, będziemy wspólnie pracować na rzecz gminy. Dziękuję też wójtowi. Wiem, że jest on należycie przygotowany do pełnienia tej funkcji - powiedział Kamiński po wyborze.
Potem wójt Andrzej Łuczak otrzymał nominację i złożył uroczyste ślubowanie. Wygłosił także przemówienie. - Dziękuję wszystkim wyborcom, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Jestem przeciwnikiem wszelkich podziałów, a moim zamiarem jest łączyć ludzi. Liczę na to, że swoją pracą i postępowaniem zdobędę także zaufanie, a z czasem wsparcie osób, które głosowały na mojego kontrkandydata. Gratuluję przy okazji dobrego wyniku wyborczego panu Jarosławowi Tarankowi, a także wszystkim piętnastu nowo wybranym radnym...
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także