Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Dziś, 14 kwietnia, w Kościele katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa. Upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy, które symbolizują odradzające się życie, a w parafii w Przewornie odbył się gminny konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną.
Dziś po Mszy św. południowej w kościele parafialnym w Przewornie rozstrzygnięty został konkurs gminny na najpiękniejszą palmę. Wzięło w nim udział 16 sołectw. Tym razem ocenę pozostawiono sołtysom, którzy pełnili funkcję jury. Zdecydowano, że najładniejszą palmę przygotowało sołectwo Strużyna z sołtysem Józefem Tomerą na czele. Gratulujemy!Najładniejszą palmę przygotowało sołectwo Strużyna z sołtysem Józefem Tomerą na czele. Gratulujemy!
Bogaty fotoreportaż i więcej na ten temat już w najbliższą środę w świątecznym wydaniu "Słowa".
Przypomnijmy, Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, okres przygotowania duchowego do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kulminacyjnego punktu Historii Zbawienia. Rozpoczyna się on w atmosferze triumfu, radosnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Zmierzając ku miastu, od strony Góry Oliwnej, Jezus dosiadł osiołka, a tłum witający Syna Bożego rozścielał na drodze płaszcze i gałązki drzew. Spełniło się starotestamentowe proroctwo Zachariasza: „Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny, jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy" (Za 9,9). Triumfalne przybycie Chrystusa do Jerozolimy wiąże się z coraz bliższym czasem Jego ukrzyżowania, ale przede wszystkim Zmartwychwstania.


Komentarze   

Permalink2 -1 spajker
RE: Niedziela Palmowa i konkurs...
Cytuję Tudzież:
Bardzo piękna tradycja, brawo Gmina Przeworno!

2 tsyisące lat później w wielki poniedziałek spłonęła katedra notre dam. ta katedra stała się obiketem turystycznym, nikt się w niej nie modlił. 14 milionów turystów rocznie ale nikt sie w niej nie modlił.
2 tysiące lat temu w poniedziłek w świątyni w jerozlolimie też się nikt nie modlił, zrobiono z niej bazar a cieśla z nazaretu rozwalał stoiska aż go kupcy żydowscy ukrzyżować kazali.
co za piękna tradycja. dzisiaj faryzeusze też kwękają że jakiś bałagan w katedrze się zrobił. na odbudowe świątyni laickiej próżności pójdzie 500 milionów euro ale na wodę dla afryki pójdzie 1 tysiąc euro.
co za piękna tradycja.
2019-04-17 17:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +2 Tudzież
RE: Niedziela Palmowa i konkurs palm
Bardzo piękna tradycja, brawo Gmina Przeworno!
2019-04-14 22:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz