Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Urzędzie Gminy Przeworno wójt Andrzej Łuczak spotkał się z producentami rolnymi z gminy, przedstawicielem Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu, a także dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie.
Spotkanie poświęcono sprawom użytkowania dróg gminnych i powiatowych, w związku z prowadzoną działalnością rolniczą. Uczestnicy dyskutowali m. in. o pogarszającym się stanie dróg, także w wyniku użytkowania ich przez ciężki sprzęt rolniczy. Chodzi tutaj m. in. o załamywanie poboczy czy nawożenie błota na drogę, które nie jest usuwane.
Przy okazji poruszono kwestię drogi dojazdowej do firmy JEGŁOWA sp. z o.o. Właścicielem odcinka jest powiat strzeliński. Prezes zarządu spółki poinformował, że obecnie po drodze poruszają się tylko samochody ciężarowe, a cały ruch sprzętu rolniczego przekierowano na drogę gruntową, stanowiącą własność spółki.
Dyrektor PZD Zdzisław Ziąber powiedział, że ma świadomość, iż znaczna część dróg wymaga remontu. PZD podjął już działania w celu wyłonienia wykonawcy remontu paczerem, jak również masą na gorąco. Mówiono też o zaorywaniu pasów drogowych, w tym rowów melioracyjnych. Niejednokrotnie okazuje się, że na mapie ewidencji droga ma np. szerokość 5 metrów, a w rzeczywistości są to np. 3 metry. Takie zaorywanie wpływa negatywnie na odwodnienie pola i drogi, przez co nawierzchnia szybciej się niszczy. Za takie zajęcie pasa bez zezwolenia zarządca może wymierzyć karę.
Zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, że takie spotkania są potrzebne i podziękowali wójtowi za inicjatywę.

Komentarze   

Permalink3 +1 dst
PZD agencja rolna, dzierżawi rowy
Za takie zajęcie pasa zarządca może wymierzyć karę? może? a kto teraz zapłaci za odbudowę? chyba Ziąber ze swoich prywatnych pieniędzy. Czy my mamy płacić za przestępców z pługami, przecież na powiecie to już plaga! Panie Ziąber a gzie są rowy pomiędzy Brzozą a Brzezicą? czas aby PZD zaczął płacić podatek rolny bo bawi się w agencję rolną, dzierżawi rowy. Czas zgłosić sprawę do prokuratury, co jest powodem że oranie się opłaca oraczom? PZD też?
2019-04-29 08:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +1 Lu
Błoto ! 2 rok suszy ! ?
Cytuję Kacperek:
To błoto z pól nawożone to jakaś masakra. Widzę, że wyjeżdża jeden z drugim traktorkami i nic sobie nie robi z tego że asfaltu prawie nie widać bo aż błota tyle. Żenada!!!!!!Jest rozwiązanie na ten problem ! Pan Wójt zacznie remonty dróg polnych,o których władza zapomniała szkoda że o podatkach nie zapomina !I błota w czasie Suszy nikt już na asfalcie nie zobaczy ! Proste !
2019-04-28 14:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 Kacperek
RE: Inna na mapie, niż w rzeczywistości
To błoto z pól nawożone to jakaś masakra. Widzę, że wyjeżdża jeden z drugim traktorkami i nic sobie nie robi z tego że asfaltu prawie nie widać bo aż błota tyle. Żenada!!!!!!
2019-04-16 20:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz