Ryszard Chromik pokazuje jedną z wielu dziur na ul. Staszica w Jegłowej
Ulica Staszica w Jegłowej wymaga naprawy. Bez interwencji służb niedługo może nie nadawać się do użytkowania. Mieszkańcy liczą, że władza pochyli się nad problemem i znajdzie właściwe rozwiązanie.
Ryszard Chromik z Jegłowej niejednokrotnie interweniował w sprawie fatalnego stanu jezdni na Staszica w tej miejscowości. - Jest to droga powiatowa. W Polsce mamy taki paradoks, że drogi w gminie mają różnych właścicieli, toteż występują problemy z ich naprawą, bądź modernizacją. Odcinek na ul. Staszica jest w dużej mierze degradowany przez cięższy transport, bo niedaleko jest firma, która skupuje zboże - powiedział. Dodał, że w okresie żniw natężenie ruchu jest duże. - Droga nie jest przystosowana do cięższego transportu. Jakiś czas temu ruch rolniczy przeniesiono na alternatywną drogę przed cmentarzem. Przyznaję, że nieco ułatwiło to życie. Przy mijaniu się dwóch traktorów z agregatami jest strach. Dzieci muszą wtedy „chodzić po płocie” - przyznał pan Ryszard.
Nasz Czytelnik otrzymał nawet pisma z Powiatowego Zarządu dróg w Strzelinie z informacją, że w drugim kwartale tego roku nastąpi generalna naprawa odcinka. - Odczekałem dwa miesiące. Próbowałem umówić się ze starostą, ale albo go nie było, albo gdzieś wyjechał. Podczas skupu zbóż przejeżdżało tędy 200 do 300 ciągników. Byli to mieszkańcy różnych powiatów. W sumie skąd oni mają wiedzieć, że jest gdzieś alternatywna droga. Nie mam do nich pretensji. Szkoda tylko, że od tego natężenia pękają ściany w budynkach, a jedno z ogrodzeń zostało zniszczone przez traktory, ale, z tego co wiem, to firma naprawiła to na własny koszt - stwierdził. Ponadto zaznaczył, że odcinek jest również „rozpychany” na boki. - Niedługo w ogóle nie będzie jak przejechać i zostanie jeden wielki dół. Chciałbym, aby problem się rozwiązał. Mam nadzieję, iż osoby decyzyjne spotkają się i wypracują odpowiedni kompromis - zakończył pan Ryszard.
Z tym tematem zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie. Okazuje się, że jest światełko w tunelu. - Ul..Staszica w Jegłowej planowana jest do wykonania napraw nawierzchni w roku bieżącym, po zakończeniu prac na głównych ciągach drogowych - poinformował Jan Mandziak z PZD.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także