Sołtys Przeworna Ludwik HrycakNieporozumienie pomiędzy sołtysami Przeworna i Jagielna zapoczątkowane na majowej sesji rady gminy Przeworno trwa. Przedmiotem sporu są talerze. Na jednych coś się podaje, a drugie zostały podarowane. Konflikt nie doczekał się finału na czerwcowej sesji, gdyż dyskutującym sołtysom przerwał przewodniczący rady Andrzej Łuczak. Odebrał im głos i poprosił o prowadzenie dalszej wymiany zdań już po zakończeniu obrad.
- Chciałbym się odnieść do obrażonego na mnie sołtysa – oświadczył sołtys Przeworna Ludwik Hrycak.
Sołtys Hrycak powołał się na artykuł, w którym zwrócił się do wszystkich rad sołeckich gminy Przeworno, aby poszli za przykładem rady sołeckiej Przeworna i posprzątali swoje miejscowości, nie tylko do znaków, ale do granic z innymi wioskami. Jak stwierdził, za te właśnie słowa sołtys Jagielna Krzysztof Hutnik bezpodstawnie obraził się na niego. Ludwik Hrycak przypomniał również, że tylko trzem radom sołeckim, w tym radzie Jagielna, przyznano cały fundusz sołecki.
- Mam się obrażać, że dostałem tylko 100 tys? - pytał sołtys Przeworna. - Nie, ja się nie obrażam. Zarzucił mi pan – sołtys Hrycak zwrócił się do sołtysa Hutnika – że dostałem wszystko na talerzu. W budżecie za 2014 rok zapisano, że sołectwo Jagielno dostało zestawy talerzy (i widelców) za 1500 zł. Dostał pan te talerze?Sołtys Jagielna Krzysztof Hutnik
Nastąpiła szybka wymiana zdań. Przewodniczący próbował przerwać, ale dało się jeszcze usłyszeć:
- Nie wiem, dlaczego pan sołtys obraża się na mnie. Nie rozumiem – zdążył jeszcze dodać Ludwik Hrycak.
- Jeśli my się organizujemy, np. sprzątamy, to nie reklamujemy się w mediach – powiedział Krzysztof Hutnik.
Po dalszej wymianie zdań pomiędzy sołtysami przewodniczący rady przerwał dyskusję, którą zainteresowani toczyli jeszcze po zakończeniu obrad Rady Gminy Przeworno.



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
p
RE: Co z tymi talerzami?
- Jeśli my się organizujemy, np. sprzątamy, to nie reklamujemy się w mediach – powiedział Krzysztof Hutnik. I to jest prada.
0

Przeczytaj także