Dziecko, które spożywało alkohol w Gębczycach, zostało zabrane przez śmigłowiec do jednego z wrocławskich szpitali

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Grupa nieletnich spożywała alkohol nad stawem w Gębczycach. Jeden z nastolatków upił się do tego stopnia, że konieczne było wezwanie śmigłowca pogotowia ratunkowego. Sprawę bada policja.
Wakacje to czas swobody i młodzieńczej beztroski. Dzieci spędzają wspólnie wolne chwile, jednak czasem robią to w bardzo lekkomyślny sposób. W środę, 5 lipca, w okolicy stawu w Gębczycach doszło do incydentu, który mógł okazać się tragiczny w skutkach.- Młodzi ludzie mają skłonność do poszukiwania nowych, potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Dla niektórych właśnie alkohol może stanowić taki dreszczyk emocji - wyjaśnia Elżbieta Kasprzyszak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelinie
- Dostaliśmy informację od mieszkańca Gębczyc, że pogotowie lotnicze udziela pomocy małoletniemu chłopakowi z Gębic - poinformował asp. sztab. Ireneusz Szałajko z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Sytuacja miała miejsce w pobliżu stawu zgłaszającego, na drodze polnej. Policjanci ustalili, że nastolatek jest pod silnym wpływem alkoholu. W związku z tym, że istniało zagrożenie zdrowia i życia, chłopak został zabrany do jednego z wrocławskich szpitali, najprawdopodobniej na odtrucie.
Policjant dodał także, że poszkodowanemu towarzyszyła dwójka rówieśników (dziewczyna i chłopak), od których także wyczuwalna była woń alkoholu. - Badanie alkomatem przeprowadzono w obecności opiekunów młodzieży. Sprawa trafi do rozpatrzenia przez sąd rodzinny w Strzelinie - powiedział Szałajko.
Policja będzie wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia. Być może w tamtym miejscu było więcej nieletnich.
Sołtys Gębczyc Małgorzata Wójcik o sprawie dowiedziała się za pośrednictwem jednej ze stron internetowych. Nie pochwala takiej formy spędzania wolnego czasu przez młodzież. - W miejscowości mamy bardzo bogatą ofertę dla młodych ludzi - mówiła. - W sierpniu będzie do dyspozycji siłownia zewnętrzna. Można też pograć w piłkarzyki, koszykówkę, siatkówkę czy ping ponga.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink4 -1 loco
RE: Pijane dziecko zabrał helikopter
Cytuję biurokrata:
Ale jak to, przecież mamy w gminie wybitnego fachowca do spraw uzależnień, coś sobie nie radzi?

woli spędzać czas pisząc bzdury na facebooku...
2017-07-27 14:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 -1 Franek
Pijane dziecko...
Wyspij sie Spajker, wyspij. Naprawde potrzebujesz duzo snu.
2017-07-27 02:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +5 biurokrata
RE: Pijane dziecko zabrał helikopter
Ale jak to, przecież mamy w gminie wybitnego fachowca do spraw uzależnień, coś sobie nie radzi?
2017-07-25 21:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 spajker
RE: Pijane dziecko zabrał helikopter
pijak się wyśpi i helikopter niepotrzebny. jakiś wychowawca, jakiś sąd rodzinny, jakieś zagrożenie życia, co za bzdury. dzieciak po raz pierwszy w życiu oderwany od fejsbuka i od razu szpital helikopter i sąd rodzinny.
2017-07-25 18:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz