Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Już za kilkanaście dni w strzelińskim Rynku rozbrzmiewać będą kolędy, a świąteczną atmosferę podkreślą wyjątkowi goście. Zbliża się tradycyjny, grudniowy jarmark pełen ozdób, pysznych wypieków, choinek i karpi. Wśród licznych atrakcji będzie m.in. żywa szopka betlejemska. Jeszcze zaplanowano w tym roku?
Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy „Przedsmak Świąt”, który odbędzie się już po raz szósty, został zaplanowany na niedzielę, 16 grudnia. Jak co roku, strzeliński Rynek w godzinach od 11:00 do 18:00 pełen będzie świątecznych stoisk. Organizatorami są burmistrz Strzelina oraz Strzeliński Ośrodek Kultury.
Uroczyste otwarcie nastąpi punktualnie o godz. 13:00. Pół godziny później przez Rynek przemaszeruje „Parada dla Dzieciątka Jezus”. Ten barwny korowód poprowadzą szczudlarze wraz ze Strzelińską Orkiestrą Dęta. Do uczestnictwa zaproszeni są zarówno mieszkańcy, uczniowie szkół, jak i przedstawiciele sołectw. Parada ma charakter charytatywny, a zebrane pieniądze i dary zostaną przekazane Stowarzyszeniu Gramy o Życie.
Później na scenie wystąpi Strzelińska Orkiestra Dęta. Następnie zaplanowano koncert kolęd i pastorałek, który zagra polski zespół DOXXX, na co dzień wykonujący muzykę taneczną. Tego dnia nie zabraknie też świętego Mikołaja, z którym każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. Tradycyjnie, dużą atrakcją z pewnością będzie żywa szopka betlejemska. Co roku chętnie odwiedzają ją zarówno dzieci jak i dorośli. Ponadto przewidziano wspólne dekorowanie choinki pod sceną. Każdy może przynieść swoją ozdobę, aby w ten sposób przystroić drzewko.
Nowością w tym roku będzie pierwszy, zimowy zlot food trucków. Gastronomia z pewnością nawiąże do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabraknie tradycyjnego grzańca. Dużą atrakcją może być też zaplanowany w Rynku kulig. Wszystko zależy jednak od tego, czy spadnie śnieg. Wtedy uczestnicy mogą zabrać ze sobą sanki.
Poza licznymi atrakcjami, grudniowy „Przedsmak Świąt” to przede wszystkim świąteczny asortyment. Stoiska będą pełne ozdób, elementów oświetleniowych, stroików, świec, kartek, szopek i lampionów. Strzelinianie będą mogli znaleźć też odzież zimową czy rękodzieło artystyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Z pewnością pojawią się żywe i sztuczne choinki oraz karpie, po które zawsze ustawia się kolejka. Podobnie jak po słodycze, ciasta czy wyroby wędliniarskie.
W jarmarku chętnie uczestniczą wystawcy odwiedzający go co roku, ale też przyjeżdżający po raz pierwszy. Jak poinformował Dariusz Stępień, dyrektor SOK-u, w tym roku zgłoszeń jest naprawdę dużo. W ubiegłym tygodniu było 48 osób. Zapraszamy do udziału w jarmarku.
Dodaj komentarz