Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Masz niepotrzebną, ciepłą zimową odzież w dobrym stanie? Chcesz komuś pomóc? Zostaw ją w specjalnej budce zamontowanej na parkingu Strzelińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mickiewicza w Strzelinie.
Z pozostawionej tam odzieży (kurtek, swetrów, polarów itp.) mogą skorzystać, i korzystają, osoby, którym akurat bardzo jest ona potrzebna. Przypomnijmy, że budka została przygotowana w ramach ogólnopolskiej akcji „Wymiana Ciepła” przez pracowników Centrum Usług Komunalnych i Technicznych wStrzelinie. Obiekt funkcjonuje u nas już drugi sezon i w okresie zimowym cieszy się sporym zainteresowaniem. Gorąco zachęcamy mieszkańców Strzelina i okolic do udziału w tej pożytecznej akcji i podzielenia się ciepłem.

Komentarze   

Permalink2 -2 Brawo Oni
Niech robią jak chcą. To jest właśnie zaradność. Nic nie musieć robić, a mieć i cieszyć się wolnym czssem.
Jak się nie opłaca pracować to mają za wolontariat robić , bo spajkerowi tak się podoba? Niech kombinują jak mogą, skoro system na to pozwala i na tym dobrze wychodzą. Na zdrowie im.
2019-02-07 14:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +1 spajker
RE: Pamiętajmy o innych
chcesz komuś pomóc? to kokopnij go w dooooopę. dając darmochę przyzwyczajasz kogoś do darmochy i taki człowiek już nigdy nie będzie człowiekiem samodzielnym. on już sam na siebie nie zarobi bo po co? odzież w darmowej szafie, żywność w darmowym gopsie, nocleg w komunalce. wsztsko za free.
co w zamian daja społeczeństwu ci ludzie, którzy z tego korzystają? czy któryś z odbiorców darmowych posiłkó, darmowej odzieży, darmowego mieszkania podniósł kiedyś papiuerek z chodnika i wrzucił go do kosza aby w mieście było ładniej? czy jakiś bezdomny dał coś kiedyś innemu bezdomnemu czy też bezdomni zagryzają się za łupy na śmierć? co zasiejesz to zbierzesz, będziesz podlewał kloszardów to icj liczebność wzrośnie bardziej niż liczebość dzików.

dobrym pomysłem jest oszczędzanie zasobów planety i nie wyrzucanie odzieży i innych przedmiotów , które są jeszcze dobre i ktoś inny może mieć z tego pożytek latami, po co wyrzucac przeterminowane jogurty jak ktoś inny może je jeszcze zjeść.

dobrze jest jednak wiedzieć że pomagać trzeba umieć. rozmawiałem z cyganem, który mówił że cyganie żebrają odzież po domach, co się da sprzedać to sprzedadzą a resztę wyrzucą. sam mam odziez używaną , taką z metkami. jeszcze ani razu nie użyłem, nie prałem a spodnie skurczyły się w pasie. były drogie. dać to cyganowi aby ten rzucił to na chodnik , nawet nie do śmietnika jeżeli się nie sprzeda za 2 złote?

chcesz komuś pomóc? tak oprócz tej publicznej szafy daj mu adres www.pracuj.pl
2019-02-07 12:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz