Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno o możliwościach gazyfikacji na terenie gminy Strzelin burmistrz Dorota Pawnuk rozmawiała z doradcą ds. rozwoju rynku Polskiej Spółki Gazownictwa we Wrocławiu Katarzyną Hołowińską.
Jak się okazało, decydujący wpływ ma przede wszystkim analiza finansowa i opłacalność inwestycji. Jak zaznaczyła burmistrz, z jednej strony jest nacisk na źródła ciepła przyjazne dla środowiska, natomiast z drugiej strony, inwestycja musi się opłacać.
Podała również przykład. Kiedy 200 gospodarstw jest przygotowanych do podłączenia się do gazociągu, niestety, nie jest to wystarczająca liczba. Aby spółka zdecydowała się na realizację inwestycji, najlepiej, żeby na danym terenie był przedsiębiorca, który skorzysta z większej ilości gazu. W związku z tym Hołowińska zadeklarowała swój udział w spotkaniach z przedsiębiorcami w sołectwach gminy Strzelin.

Komentarze   

Permalink9 +7 Rafal
RE: Gazociąg się nie opłaca
z tym gazociągiem to w ogóle dziwna sprawa....dwadzieścia parę kilometrów się opłacało prowadzić rurociąg i budować przepompownie ...a kilkaset metrów się nie opłaca ...jestem pewien ze wielu mieszkańców Chociwela i Górca chciałoby zmienic ogrzewanie na gazowe....tak się trąbi o ekologii ale co władze robią ???....NIC
2019-02-25 15:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink8 +12 Virion
No i w sumie dobrze wyszło.
Tym samym czuję się zwolniony z wysłuchiwania proekologicznych pierdów i cieszę się, że w odpowiednim momencie zakupiłem zapasowy piec na paliwo wszelakie i mam wywalone na eko-groszek, gaz, olej opałowy itp. na następne 20 lat. Jak gminie i spółce skarbu państwa się nie opłaca to walcie się.
2019-02-25 10:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 +10 Anna 1970
Gazociąg się nie opłaca
Jest taka miejscowość jak Chociwel który jest oddalony od przepompowni gazu kilkaset metrów i też się nie opłaca ?To może mieszkańcy wsi sami solidarnie podlaczą się do rurociągu i jeszcze im zapłacą za wykonaną pracę. Chyba w tej gminie już nic się nie zmieni i nic się nie opłaca - dla niektórych oczywiście.
2019-02-25 08:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +9 PiC
RE: Gazociąg się nie opłaca
Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, 05 luty 2019 roku, cytat: "dzisiaj najwięcej obiecują ci, którzy mają najmniejsze szanse realnego rządzenia".
2019-02-24 19:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +3 leonard
gaz
dla ludzi w podpierduchowie nie opłaca się zakładać gazociągu.Jest taka miejscowość jak SARBY niedaleko Strzelina.Miała być kanalizacja po co.Poradzą sobie.to samo jest z gazem pomijając że w tym rejonie nie wszyscy mają wodociąg.Wodę gmina dowozi w dużych bekach.Normalny wstyd.
2019-02-24 18:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +14 Rzecznik Prasowy
RE: Gazociąg się nie opłaca
Rozwiązaniem problemu jest nowa specjalizacja firmy Taty i Syna. Jeżeli oni nabędą umiejętności kładzenia gazociągów to Gmina te gazociągi sfinansuje w 100% a gazociąg dojedzie nawet do każdej leśniczówki w środku lasu. W okolicach będzie więcej gazociągów niż dróg.
2019-02-24 11:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +7 ...
RE: Gazociąg się nie opłaca
Cytuję Liberalny:
Nie opłaca się hmm.. no nic dziwnego , jak miasto się nie rozwija, miasto nie zachęca do zamieszkania obecnych mieszkańców a co dopiero nowych. Tutaj nic się nie dzieje, żadnych inwestycji , żadnego gruntu pod pracę , rynek przetrakcyjny jest gdzie wyjść z rodziną ... Gaz nieopłacalny , bo miasto wegetuje , nie ma dla kogo , za mało wyznawców Strzelina.


prawda ... u nas sie nic nie opłaca :D dla włodarzy :D
2019-02-24 10:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +12 Liberalny
Rozwoj
Nie opłaca się hmm.. no nic dziwnego , jak miasto się nie rozwija, miasto nie zachęca do zamieszkania obecnych mieszkańców a co dopiero nowych. Tutaj nic się nie dzieje, żadnych inwestycji , żadnego gruntu pod pracę , rynek przetrakcyjny jest gdzie wyjść z rodziną ... Gaz nieopłacalny , bo miasto wegetuje , nie ma dla kogo , za mało wyznawców Strzelina.
2019-02-24 09:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +11 spajker
RE: Gazociąg się nie opłaca
ano tak. ekonomia to jak choroba weneryczna, zemści się nie w tym to w następnym pokoleniu.
kilka chatynek we wsi o nazwie x ma dostać gaz, który i tak będą kraść tak jak zenek j ze żwirki i wigury.
statek ze skroplonym gazem ma przypynać przez ocean ze skroplonym gazem do świnouścia, ze świnoujścia już tlko 700 kilometrów rur wkopanych w glebę aby gaz dotarł do 3 kuchenek gazowych w podpierduchowie.,,
aby można w podpierducowie zrobić jeszcze lotnisko dla drreamlinera
aby mieszkaniec podpierduchowa z willą w cenie wroclawskiej kawalerki nie był wykluczony komunikacujnie .
mieszkaniec podpierduchowa nie ma ani autostrady, ani gazociągu, ani kanalizacji, w czym konstytucja ma byc gorsza dla mieszkańca leśńiczówki w centrum podpierduchowa od mieszkańca wrocławia???
to są jawne szykany, to jest holocaust dla mieszkańców czegoś innego niż warszawa, w 21 wieku w centrum europy nie da sie zrobić gazociągu do 3 domostw w polu, które zapłącą za kuchenkę gazową ale ogrzewanie gzzowe poleci poza licznikiem jak na żwirki wigury i na grunwaldziej u suwerena.
2019-02-23 17:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz