Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Wyremontowany przez PKP dworzec w Strzelinie jest wizytówką miasta. Z nowego wyglądu zadowoleni są przyjezdni i mieszkańcy regionu. Nie wszędzie jednak można wejść, żeby zobaczyć, co jest w środku.
Od kilku miesięcy pasażerowie mogą korzystać z wyremontowanej poczekalni kolejowej. W środku stoją ławki, choć nasi rozmówcy postulowali, żeby było ich więcej. Jest podświetlany rozkład jazdy, wreszcie automat z ciepłymi napojami. W porównaniu do tego, co PKP oferowało pasażerom przed remontem, znaleźliśmy się w XXI wieku. Jednak największe zmiany są zauważalne w strefie toalet. To nie pomyłka, po latach bez toalet strzeliński dworzec został wyposażony w ten niezbędny każdemu pasażerowi przybytek. Teraz na stacji są trzy toalety dla pasażerek i pasażerów, a trzecia została przystosowana do potrzeb osób z Kasa biletowa pozostała tam, gdzie była przed remontemniepełnosprawnością. Jest to przestronne pomieszczenie, w którym swobodnie można poruszać się wózkiem inwalidzkim. Dodatkowo zostało wyposażone w miejsce do przewijania niemowląt. Kasa biletowa jest tam, gdzie była.W toalecie dla osób z niepełnosprawnością można również przewinąć dziecko
Zwiedzając strzelińską stację po remoncie, rozmawialiśmy z pasażerami czekającymi na pociąg. Byli wśród nich przyjezdni, którzy nie widzieli stacji przed remontem. - Przyjechałam odwiedzić koleżankę – powiedziała pani Sylwia. - Uważam, że wasza stacja i poczekalnia, nie odbiegają standardem od tych w dużo większych miastach – dodała nasza rozmówczyni. - Przyjeżdżam do Strzelina do lekarza – usłyszeliśmy od pani Lucyny. - Dobrze, że poczekalnia przeszła remont. Zdarza się, że muszę czekać na pociąg, a teraz mogę spokojnie posiedzieć na ławce w ogrzewanej poczekalni – powiedziała pani Lucyna. Inni pasażerowie zwracali uwagę na pewne niedociągnięcia, jakie mimo wszystko można wskazać. Pierwsza sprawa to brak miejsc siedzących w poczekalni. Są tylko dwie ławki. Inną niedogodnością jest brak informacji o opóźnieniach pociągów, a te zdarzają się, niestety, często.
A tutaj można by prowadzić działalność gastronomiczną
A tak będzie wyglądało miejskie archiwum
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink5 +2 Może ale nie napewno
Jak przyjedzie to będzie
I ta sama Pani w okienku co ma focha jak się ją o coś zapytać. Jak na poczcie.
2019-04-11 17:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +6 Dst001
RE: Strzelin bliżej Europy
KAAA Ty możesz żyć w gnoju jak masztaki kaprys i poczucie higieny inni nie muszą.
2019-04-10 16:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 -9 Kaaa
RE: Strzelin bliżej Europy
Nietylko ty masz prawo do życia.tobie gołąb przeszkadza a ja chętnie bym chciała żeby ciebie ktoś z miasta wyprowadził bo jesteś niepotrzebny
2019-04-10 12:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 -9 Kaaa
RE: Strzelin bliżej Europy
A ty jak srasz i zapychasz tym kanały to jest ok? A poza tym często się nie myjesz i inni muszą to wdychać
2019-04-10 12:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 Zulu Gula
RE: Strzelin bliżej Europy
No to jeszcze wyprowadźcie tych stałych i stale srających mieszkańców wiat peronowych. Wejście do budynku czy sprawdzenie rozkładu jazdy przy wyjściu na peron 1 bez gołębiego guano na głowie czy plecach to prawdziwy fart. Ale tego redaktor nie widział? Nie zmienia to faktu że dworzec jest ok :)
2019-04-09 22:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz