Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gminna komunikacja zbiorowa w Strzelinie działa już prawie rok. Jak to zwykle bywa na początku potrzebne są korekty, np. sieci przystanków. Naszą redakcję odwiedziła pani Danuta i podzieliła się swoimi problemami.
Pisaliśmy na naszych łamach o przystankach gminnej komunikacji zbiorowej w kontekście miejsc parkingowych. Nasi Czytelnicy informowali nas, że nie wszystkie przystanki są potrzebne. Wskazywali, że zmniejszenie liczby miejsc parkingowych pociąga za sobą więcej złego, niż korzyści z wyznaczenia przystanku. Tak było, zdaniem naszych Czytelników, w przypadku przystanku przy dawnym Hydralu na ul. Wolności. Władze gminy wzięły sobie do serca te uwagi i zlikwidowały niechciany przez mieszkańców przystanek.
Tym razem naszą redakcję odwiedziła pani Danuta, osoba niepełnosprawna. - Przysługuje mi prawo z korzystania z miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych – powiedziała. - Mieszkam na ul. Bolka I Świdnickiego i nie mam praktycznie żadnej szansy, żeby skorzystać z tego przywileju. Na całej ulicy nie ma ani jednego niebieskiego miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych. Jestem osobą schorowaną i poruszanie się sprawia mi ból – wyjaśniła pani Danuta. Na ulicy, przy której mieszka, mieści się kilka instytucji publicznych. Jest tam sąd, prokuratura i urząd skarbowy. Znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy więc z cudem. Na dodatek wyznaczono tam przystanek gminnej komunikacji, co uszczupla liczbę miejsc parkingowych.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Komentarze   

Permalink3 +1 Ower
RE: Czy Strzelin jest miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych?
Najbezpieczniejsze i przyjazne dla niepełnosprawnych jest boisko przy wieży ciśnień. Po prostu nikt z nieoełnosprawnych tam nie dotrze.
2019-04-14 11:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +4 Dst001
RE: Czy Strzelin jest miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych?
Minusujecie mój króciutki wpis. To napiszę konkrety. Remontowano kilka ulic i ciągów pieszych, gdzie wstawiono elementy nawierzchni dla osób niedowidzących i niewidomych? Tylko na dworcu PKP. Przez dziesięciolecia wybudowano raptem jedną windę w szkole przy rondzie. Który urząd otworzył swoje podwoje dla osób niepełnosprawnych? Kupiliście autobusy czy busy do komunokacji lokalnek, który z pojazdów jest przystosowany choć w najmniejszym stopniu do przewozu niepełnosprawnych. Zawiąż sobie tylko oczy i spróbuj przejść przez miasto. Zginiesz na pierwszym skrzyżowaniu.
2019-04-13 04:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +4 Dst001
RE: Czy Strzelin jest miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych?
Nie
2019-04-12 04:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz