Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Około dwóch lat temu pisaliśmy, że dawny klasztor sióstr boromeuszek przy ul. św. Floriana w Strzelinie może zostać wyremontowany. Niedawno nowym właścicielem obiektu stał się prywatny inwestor. Były także plany powstania tam domu pomocy społecznej dla osób starszych.
- Do 2009r. klasztor należał do Kongregacji Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza w Trzebnicy. Od 2009r. do 2016 r. miał aż trzech właścicieli. Od 2016r. nieruchomość pozostaje własnością osoby fizycznej - poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk.
Dodała, że właściciel obiektu starał się o pozyskanie środków unijnych na remont i dostosowanie klasztoru na potrzeby całodobowego Domu Seniora. - To były bardzo atrakcyjne i realne plany. Niestety, takiego wsparcia prawdopodobnie nie uzyskał. W ubiegłym roku, kiedy przygotowywaliśmy sąsiadujący teren pod pomnik legionisty, skontaktowałam się z właścicielem w sprawie remontu wspólnego ogrodzenia. Niestety, nie był zainteresowany tym tematem. Nie znamy aktualnych planów właściciela co do zagospodarowania budynku - stwierdziła burmistrz.

Komentarze   

Permalink1 +2 Ower
RE: Co dalej z budynkiem po klasztorze?
A kolor farby i wzorek na płocie i sztachetach też pani burmistrz ustala osobiście?
2019-04-17 21:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz