Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W zamian za przyniesienie plastikowych butelek, zużytych baterii czy makulatury każdy mógł otrzymać sadzonki kwiatów i krzewów. Społeczność PSP nr 5 w Strzelinie zorganizowała tę akcję już po raz drugi. Przyłączyli się do niej mieszkańcy i uczniowie.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie już po raz drugi zorganizowała „Strzeliński Dzień Recyklingu”. Proekologiczna akcja odbyła się w strzelińskim Rynku w godz. 11:00 – 12:30. Głównym celem akcji jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku i promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie odpadami.
W Rynku można było przejechać się na stacjonarnym energorowerze i przy okazji wytworzyć energię zasilającą kilka laptopów. Odwiedzający Rynek wymieniali butelki PET, makulaturę i baterie na sadzonki kwiatów, drzew i krzewów, ufundowane przez strzeliński magistrat. Sadzonki drzew iglastych rozdawali przedstawiciele Nadleśnictwa Henryków.Nie zabrakło grupy Poziomek z Przedszkola Miejskiego Kolorowa Kraina w Strzelinie
Aby otrzymać sadzonkę, trzeba było przynieść: 10 sztuk butelek PET, 5 kg makulatury, 20 sztuk baterii lub przez pięć minut pojeździć na energorowerze.
Mieszkańcy chętnie włączyli się do akcji, a w Rynku pojawili się m.in. uczniowie strzelińskich szkół oraz przedszkoli. Patronat nad wydarzeniem objęła burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk, a szkołę wsparli sponsorzy oraz instytucje: Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie, Ryszard Śliwiński ze sklepu Ryś, Nadleśnictwo Henryków, Szkółka Bylin Barcikowscy, Tomasz Prażuch i starosta strzeliński Marek Czerwiński. PSP nr 5 kieruje podziękowania do wszystkich współorganizatorów i sponsorów.
Warto zaznaczyć, że uczniowie strzelińskiej „piątki” brali udział w XX edycji konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Wśród laureatów konkursu wiedzy dla klas VII, VIII i gimnazjów znalazła się uczennica Hanna Ciuruś, a wśród laureatów konkursu plastycznego dla klas IV-VI uczeń Konrad Dobrowolski.
Dodaj komentarz