Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W środkach masowego przekazu mówi się coraz częściej o ochronie środowiska. Mimo tego, nawet na łamach naszej gazety piszemy coraz częściej o wyrzucaniu śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. W okolicy rekultywowanego składowiska odpadów w obrębie Podgaja, ktoś nieustalony postanowił zrobić sobie śmietnisko.
Na górce śmieci można znaleźć rozmaite rzeczy. Ciekawostką jest fakt, że natrafiono tam między innymi na zniszczony podręcznik, który był podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka. Na tej podstawie łatwo już dojść, z jakiej rodziny ono pochodzi, a zarazem kto jest właścicielem śmieci.
Ciągle nie możemy wyjść ze zdumienia, pisząc o podobnych przypadkach. Przecież samorządy mają obowiązek zorganizowania gospodarki odpadowej, toteż odpowiednia firmy wywozi śmieci. Niektóry z nich można też przecież oddać na PSZOK. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę, że takie zachowania niszczą tylko środowisko. Sprawa została oczywiście zgłoszona na policję i miejmy nadzieję, że właściciel rupieci zostanie ukarany za swój czyn.

Komentarze   

Permalink2 +4 dst
Śmiecenie to taka tradycja
Takich kwiatków na terenie gminy jest więcej, ale nie ma woli ze strony urzędów o zajęcie tematem, nawet ,,podpisane'' śmieci są ,,trudne'' do namierzenia delikwenta. Niech dziennikarz sprawdzi za jakiś czas co zrobili urzędnicy z ,,dzielnicowym'' w tym konkretnym temacie. Są kubły, jest pszok i są elity które są bliżej natury śmieci w auto i do lasu, rowu itd. Brak prewencji ze strony policji i urzędników, to się nazywa ignorancja?
2019-06-06 09:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +3 John
śmieci
Niestety, bydła nie brakuje.
2019-06-06 08:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz