Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gościęcice to jedna z najbardziej aktywnych miejscowości w powiecie strzelińskim. Na jej terenie działa kilka stowarzyszeń, a mieszkańcy czynnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach sołeckich. Do tej pory wieś nie dysponowała świetlicą z prawdziwego zdarzenia. Wszelkie spotkania odbywały się w małym, ciasnym budynku po byłej remizie strażackiej. 
Na szczęście, niedługo taki stan rzeczy zmieni się, bo powstaje nowa świetlica. Z tego zadowolony jest sołtys Władysław Białkowski, który od kilku lat intensywnie zabiegał o taki obiekt. - Świetlica jest potrzebna, gdyż mamy wielu mieszkańców, którzy integrują się ze sobą. W tym momencie praktycznie nie mamy gdzie się spotykać. Nowy obiekt na pewno będzie cieszył oko, ale także spełni swoją rolę. Budynek po starej remizie przeznaczymy wówczas na magazyn sprzętu piknikowego (ławki, namioty itd. - red.) - powiedział sołtys.
- Powstaje obiekt parterowy, niepodpiwniczony z dachem dwuspadowym pokrytym dachówką ceramiczną. W budynku wydzielona zostanie sala na spotkania wiejskie, zaplecze kuchenne, sanitariaty oraz pomieszczenie gospodarcze. Całkowita powierzchnia obiektu to oko 170 m2, a powierzchnia tarasu to około 50 m2. Na uwagę zasługuje również taras z balustradami. Inwestycję za 780 tys. zł, w cyklu dwuletnim (2019-2020), realizuje strzelińska firma AVIT Sp. z o.o. Wykonawca wylał już ławy fundamentowe. Przypomnijmy, że na realizację projektu strzeliński samorząd otrzyma dofinansowanie w kwocie 352.342,00 zł. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 -czytamy na portalu społecznościowym gminy Strzelin.
Wkrótce ogłoszony będzie kolejny przetarg. Tym razem na wyłonienie wykonawcy zagospodarowania terenu przy powstającej świetlicy. Obejmie oświetlenie, ogrodzenie, budowę utwardzonych dróg dla pieszych i samochodów oraz miejsca postojowe dla samochodów.
Dodaj komentarz