Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gdzie sypia policyjny pies? Takie i wiele innym pytań padło na spotkaniu z przewodnikiem policyjnego psa. Pytań było więcej, ale najwięcej było radości ze wspólnej zabawy.
Jedną z cyklicznych akcji Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Strzelinie są spotkania najmłodszych czytelników z przedstawicielami różnych zawodów. W ubiegłym tygodniu uczniowie z klas II i III strzelińskiej piątki miały sposobność poznać specyfikę pracy policjanta. Sierż. sztab. Mateusz Jankowski jest policyjnym przewodnikiem psa i przyszedł na spotkanie ze swoim podopiecznym. Rambo, bo tak wabi się policyjny pies, ma teraz kilka lat, a od siódmego miesiąca życia jest pod opieką sierżanta Mateusza.
Dzieci jako pierwsze pojawiły się w bibliotece i z niecierpliwością czekały na zapowiedzianych gości. Wystarczyło kilka minut, żeby na sali zapanowała miła atmosfera. Rambo okazał się dobrze wyszkolonym i karnym psem. Natomiast jego przewodnik interesująco opowiadał o pracy z psem, o zadaniach, jakie Rambo może wykonywać. Okazało się, że największą nagrodą dla psa nie są przysmaki, ale zabawa z piłeczką. Pies został tak wytresowany, że wszystkie polecenia wykonuje bez kagańca. Dzięki temu dzieci mogły osobiście bawić się z nim piłeczką i karmić psimi przysmakami. W czasie spotkania padło wiele pytań, na które dzieci otrzymały odpowiedzi. Rozmawiano o tym, jak wygląda dzień pracy policyjnego psa i kiedy przechodzą na „psią emeryturę”? Gdzie śpią i czy gryzą przestępców? Dzieci dowiedziały się, że jest specjalna komenda, na którą Rambo atakuje, bo tak na co dzień jest psem spokojnym, dobrze ułożonym.
Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut, ale na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów.

Komentarze   

Ruda Permalink2 +2 Ruda
RE: Rambo odwiedził bibliotekę
Cytuję Kaaa:
Wszystko fajnie tylko zazwyczaj taki psi funkcjonariusz spedza emeryturę wrzucony do schroniska niestety


Nie tym razem, znam osobiście opiekuna Rambo i wiem, że na to nie pozwoli :)
Pozdrawiam
2019-10-24 23:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Kaaa Permalink1 +1 Kaaa
RE: Rambo odwiedził bibliotekę
Wszystko fajnie tylko zazwyczaj taki psi funkcjonariusz spedza emeryturę wrzucony do schroniska niestety
2019-10-24 22:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz