Na ul. Staromiejskiej w Strzelinie trwa renowacja kanałów
Przed tygodniem pisaliśmy o renowacji kanalizacji sanitarnej w Strzelinie przy ul. Staromiejskiej w Strzelinie. Jak poinformował prezes Związku Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Klimaszewski, jest to część realizacji znacznie większego zakresu prac renowacyjnych.
- Przeprowadzana są one metodą bezwykopową przy pomocy rękawa utwardzonego żywicami epoksydowymi na terenie miasta Strzelina. Utwardzona wykładzina pełni rolę zastępczego kanału, wzmacnia pęknięcia i wypełnia ubytki kanału. Aktualnie realizowana jest tą technologią renowacja około 3 km sieci kanalizacji sanitarnej - wyjaśnia prezes.
Zakres prac obejmuje ciąg ulic: Grota Roweckiego (ok.1 615 metrów bieżących, renowacja kanału sanitarnego z kamionki i 58 studni DN 1000/1200), Staromiejskiej (ok. 570 mb, renowacja kanałów sanitarnych betonowych, nietypowych i 15 studni DN 800/1000, Zielnej (ok. 112 mb, renowacja kanałów sanitarnych betonowych, nietypowych i 2 studni DN 1000), Ogrodowej (ok. 300 mb, renowacja kanałów sanitarnych betonowych, nietypowych i 1 studnia DN 1000) i Słowackiego (ok. 261 mb, renowacja kanałów sanitarnych betonowych, nietypowych i 5 studni DN 1000).
- Przeprowadzona renowacja kanalizacji wraz z renowacją studni pozwoli usprawnić system kanalizacji w Strzelinie oraz zapewnić jego trwałość. W efekcie otrzymamy w pełni wytrzymałą mechanicznie, szczelną i odporną na ścieranie rurę wewnątrz obecnie skorodowanych i nieszczelnych przewodów kanalizacyjnych. Realizację zadania rozpoczęto 8 listopada 2019 r., a zakończenie całości robót planuje się do dnia 30 czerwca tego roku - dodaje Klimaszewski.

Skorzystali z dofinansowania
Omawiane zadanie realizowane jest w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Strzelin”. Z kolei realizacja całego projektu wynika z podpisanej umowy o dofinansowanie pomiędzy Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dofinansowanie z środków Funduszu Spójności wynosi 85 % kosztów kwalifikowanych.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
duduś
RE: Milionowa inwestycja dla ZWiK-u
CBA powiedziała :
Kolega z klasy powiedziała :
Musielibyście pracować w Zwik żeby wiedzieć co tam się dzieje
Wiemy, wiemy.
Cóś mnie ominęło? Nie jestem w temacie.

0
Gravatar
CBA
RE: Milionowa inwestycja dla ZWiK-u
Kolega z klasy powiedziała :
Musielibyście pracować w Zwik żeby wiedzieć co tam się dzieje
Wiemy, wiemy.

0
Gravatar
Kolega z klasy
Milionowa inwestycja dla ZWiK-u
Musielibyście pracować w Zwik żeby wiedzieć co tam się dzieje
0
Gravatar
Jaś
RE: Milionowa inwestycja dla ZWiK-u
To nie jest inwestycja dla ZWIK. To inwestycja dla mieszkańców i środowiska realizowana przez strzelińskie wodociągi.Nauczyciel się pisać prawdę.
0

Przeczytaj również