Przebudowa ulicy Wolności w Strzelinie to jedna z największych inwestycji drogowych w mieście. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, a wykonawcą firma Berger Bau Polska sp. z o.o. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem prasowym inwestora, aby zapytać o ciekawe szczegóły związane z inwestycją. O tym piszemy w dzisiejszym numerze Słowa Regionu.

Komentarze   

ddt Permalink3 +7 ddt
RE: Jakie trudności mają na ul. Wolności?
zacznijmy od tego że przy tak szerokim remoncie z wymianą wszystkich instalacji teren budowy winien być wyłączony z ruchu tak kołowego jak i pieszego. A to z uwagi na bezpieczeństwo osób pieszych kierowców jak i ekip prowadzących pracę jakość wykonywanych prac i ich tempo. Ale już wiemy dzięki komu nie wyznaczono objazdu przez Szczawin. A le my powiatowi za ten chaos podziękujemy w najbliższych wyborach.
2021-09-24 00:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Ppppp Permalink2 +8 Ppppp
RE: Jakie trudności mają na ul. Wolności?
Ja to sie dziwie, że firma Berger Bau Polska nie została jeszcze zobligowana przez inwestora do należytego wygrodzenia placu budowy zgodnie z tymczasowym projektem organizacji ruchu oraz do utrzymywania tymczasowej drogi przejazdu przez plac budowy. Oczywiście znaki stoją, ale wzdłuż placu budowy powinny być ustawione separatory drogowe U-21, oddzielające część przejezdną od terenu objętego przebudową. Wykonawca swoje wykopy zabezpiecza za pomocą usypanych hałd ziemi, brakuje tu choćby taśmy bhp. A sypkie materiały budowlane są składowane wszędzie i też bez żadnego zabezpieczenia. Wyznaczona droga przejazdu przez teren budowy jest poharatana we wszystkich kierunkach i zasypana byle jak frezowiną. Wykonawca od chwili przekazania terenu budowy odpowiada za stan i bezpieczeństwo na drodze oraz jest zobligowany do jej utrzymania. Tymczasem w miejscach po przekopach mamy wertepy, nierówności, uskoki podłużne i poprzeczne, lokalne zaniżenia a miejscami hopki, teren budowy jest zabezpieczony bylejak. Dziwi mnie to zwłaszcza, że przy ulicy wolności stacjonują panowie z wydziału ruchu drogowego. Widocznie gmina w kwestii remontu ulicy też nic nie ma do gadania, ale wstęge przeciąć przyjdą.
2021-09-22 18:19 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +6 spajker.
RE: Jakie trudności mają na ul. Wolności?
wykonawcą jest berger bau . berger bau wygrała przetarg. berger bau jest dobra. taka kryptoreklama za darmo berger bau wyremontuje jeszcze inną ulicę gdyż berger bau jest debeściakiem. ulicy wolności nie należy frezować ale należy wywalić z niej tak dobre 50 cm starego asfaltu i starej kostki czyli wywalić kufajkę na śmietnik. firma berger bau czyli nieodpłatny beneficjent reklamy i berger bau jako debeściak przyklei 30 cm asfaltu a burmistrz czyli ten kto wybrał firmę berger bau już ostrzy nożyce i juz idzie do fryzjera czyli do stylistki aby rżnąć wstęgę przed kamerami na otwarcie podniesionej o 30 cm ulicy wolności wyremontowanej przez firmę berger bau. gdyby nie pani burmistrz schneider i gdyby nie firma berger bau to polacke kakerlacke nie wiedziałyby jak przykleić nowy asfalt do starego asfaltu. dobrze że mamy burmistrz schneder i firmę berger bau.
2021-09-22 14:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.