Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Przedszkolu Miejskim „Bajkowy Ogród” w Wiązowie odbyły się zajęcia edukacyjne nt. „W świecie pieniędzy”. Uczestniczyli w nich pierwszoklasiści ze Szkół Podstawowych w Wiązowie i Jaworowie.
Podczas zajęć dzieci poznały historię pieniądza oraz dowiedziały się, jak żyli ludzie i czym płacili dawniej, kiedy nie znano jeszcze pieniędzy. Wyjaśniono im także, skąd biorą się pieniądze, gdzie można je przechowywać i jak oszczędzać, aby zawsze mieć trochę gotówki na wypadek, kiedy pojawi się niezaplanowany wydatek.Organizatorkami projektu były nauczycielki Elżbieta Placzyńska-Wilińska (z lewej) i Katarzyna Obajtek
W kolejnym dniu zajęć przedszkole gościło panią Elżbietę, pracownika Banku Spółdzielczego w Wiązowie, która opowiedziała, jak przechowuje się pieniądze w banku. Wytłumaczyła też dzieciom, jak sprawdza się fałszywe banknoty przy pomocy specjalnych urządzeń dostępnych w banku. Uczniowie mieli okazję użyć maszyny do liczenia banknotów i w bardzo krótkim czasie przeliczyć większą ich ilość.
Zajęcia okazały się niezwykle ciekawe dla dzieci, które wiedzą już, że bankomat nie jest magiczną skrzynią, która wypłaci każdą sumę pieniędzy, a rodzice muszą codziennie chodzić do pracy, aby mogli dostać raz w miesiącu pensję.
Interesujące były dla dzieci sposoby przechowywania pieniędzy dawniej i dziś. Wspólnie przekonały się, że bezpieczniejsze są w banku. W domu mogą się zniszczyć lub zginąć.
Głównym założeniem projektu edukacyjnego było uświadomienie dzieciom już w tak młodym wieku, że wydatki nie są zachciankami i czasem trzeba poczekać, aby kupić coś droższego, o czym marzymy. Uczniowie wiedzą już, skąd biorą się pieniądze, gdzie można je przechowywać i jak oszczędzać
Organizatorkami projektu były Elżbieta Placzyńska-Wilińska i Katarzyna Obajtek, nauczycielki z przedszkola w Wiązowie.
Dodaj komentarz