Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W przygotowaniu jest sześć nowych projektów prac drogowych. Radni wskazywali na konieczność prac remontowych w sołectwach i mieście. Czy w połowie roku mieszkańców czeka wzrost opłat za wywóz śmieci?
Niedawno odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Porządku Publicznego wiązowskiej rady. Obrady prowadziła Jolanta Karpińska, przewodnicząca komisji. Zgodnie z planem pracy, komisja zajmowała się stanem technicznym dróg na terenie gminy i funkcjonowaniem systemu odbiorów odpadów. Punktem wyjścia do dyskusji była informacja przedstawiona przez pracownice urzędu.
W pierwszym z omawianych zagadnień poruszono również utrzymanie rowów przy drogach gminnych oraz ocenę potrzeb finansowych związanych z melioracją. Jeżeli chodzi o wykonane już prace, to na drogę w Kucharzowicach trafiło 700 ton kruszywa. Zakup materiału sfinansowano z funduszu sołeckiego, a transportem zajęli się mieszkańcy wsi. Udrożniono również trzy przepusty na drodze śródpolnej w Kucharzowicach. W najbliższym czasie 500 ton kruszywa trafi na drogę w Gułowie. Wyczyszczone zostały rowy w Wyszonowicach. Wszelkie prace melioracyjne w rowach przy drogach gminnych prowadzone są na koszt gminy.
W przygotowaniu jest 6 projektów i kosztorysów na remonty dróg. Chodzi o ul. Ślepą w Wiązowie, ul. Polną w Starym Wiązowie do Wiązowa, drogę w strefie ekonomicznej, Kowalowie, Witowice - Gułów i Łojowicach.
Cały artykuł dostępny jest tutaj


Komentarze   

Permalink4 -1 Ania
ścieżki na drogach polnych
Popieram inicjatywę "opasania" gminy siecią dróg śródpolnych wyrównanych tak żeby można było korzystać z nich rodzinnie na rowerach .Trzeb tylko połączyć te istniejące dodatkowymi i stworzyć mapę .
2019-04-16 13:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 -5 @Ścieżki Rowerowe
RE: Ruch (remontowy) w gminie
Cytuję turbodymomen:
Sport w każdej postaci jest wyzwaniem, chcesz mieć równy teren biegaj po bieżni na stadionie. A koszenie trawy nad rzeką jest niszczeniem naturalnych stanowisk dla zwierząt.

Nasza gmina zaiste jest ostoja dziczy trawy ci u nas wysokie krzaczory takowe też, ale co by turystów szukających dziczy ani widu ani słychu, na szczęście tylko pan tak uważa.
2019-04-15 11:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +3 turbodymomen
RE: Ruch (remontowy) w gminie
Sport w każdej postaci jest wyzwaniem, chcesz mieć równy teren biegaj po bieżni na stadionie. A koszenie trawy nad rzeką jest niszczeniem naturalnych stanowisk dla zwierząt.
2019-04-15 11:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 -3 @Ścieżki Rowerowe
Chcemy na rower
Ścieżki Rowerowe Wiązów zapraszam wszystkich którzy chcieli by w gminie Wiązów zrewitalizowano choć część dróg śródpolnych tak aby można bez obawy, rodzinnie, samotnie gromadą, wybrać się pieszo, biegiem lub rowerem na aktywny wypoczynek na łonie natury.
Jest to inicjatywa oddolna, społeczna, z postawą "błagalną" wobec włodarzy gminy Wiązów aby ta choć wyrównała drogi śródpolne w naszej gminie tak aby nie było to wyzwaniem dla małych dzieci osób starszych tak aby rodziny mogły spędzić razem czas na terenie naszej gminy. Cieszymy się z tego że rynek nam wypiękniał cieszymy się że będzie fontanna. Ale co potem, Obszary Natura 2000 szlak do którego nie można dojechać z wiązowa nie włączając się do ruchu na drodze krajowej 39. Tereny nad rzeką gdzie trawa ma ponad metr wysokości.
To my znamy i wybieramy naszych Radnych, Burmistrza więc kto może niech przekaże to tym których wybraliśmy. Razem wszyscy możemy więcej :) jest nas pół tyśiąca na Facebooku @Ścieżki Rowerowe Wiązów
2019-04-15 08:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz