Wojciech Korda wyjaśnia, że przed akcją strażacy spędzają w szatni zaledwie kilkanaście sekund. Tylko tyle czasu mają na przygotowanie się do wyjazdu
Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie już kilkaset akcji, w tym kilka trudnych i niebezpiecznych. Wojciech Korda, strażak z Wiązowa, opowiedział nam o niektórych z nich, tych, które szczególnie utkwiły mu w pamięci i pozostaną przed oczami do końca życia.

Prawie każdy mały chłopiec marzy o tym, aby zostać strażakiem, policjantem czy wojskowym. W dorosłym życiu niektórym udaje się zrealizować te dziecięce pragnienia. Wojciech Korda z Wiązowa należy do Ochotniczej Straży Pożarnej od ośmiu lat. – Pierwszą styczność ze strażą miałem w 2011 roku, kiedy pełniłem wartę honorową przy Bożym Grobie. Rok później, w wieku 18 lat, za namową kolegów zapisałem się do straży. Niedługo potem trafiłem na szkolenie – opowiada. Wojciech uczestniczy średnio w pięćdziesięciu-sześćdziesięciu akcjach rocznie. Przez osiem ostatnich lat nazbierało się więc około czterystu wyjazdów. Jak mówi, nie liczy już w ilu akcjach uczestniczył, ale pamięta swoją pierwszą interwencję. – Zgasiliśmy nieduży pożar traw w jakiejś miejscowości niedaleko Wiązowa. Co pamiętam z tamtego dnia? Przede wszystkim chaos. To była dla mnie nowość, dużo się działo, akcja była dynamiczna. Pamiętam, że rozpiął mi się wąż i męczyłem się, żeby go złączyć – wspomina strażak. Od tamtego wyjazdu minęło już wiele lat, jednak emocje, jakie wywołuje sygnał syreny alarmowej, są wciąż takie same. – Alarm może się zdarzyć w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy...
Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązowie jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Wojciech Korda zapewnia, że każdy strażak wie, gdzie znajdują się konkretne przedmioty
Tekst ukazał się w 3 (1042) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
Bravo!
Wiązowskie strażaki to super chłopaki!!!
0
Gravatar
Domino
Jachas
Wstrząsające...
0

Przeczytaj także