Mieszkańcy Księżyc przez kilka zamiast z wodociągu korzystali z przewoźnych cystern
Nie tylko telefony do naszej redakcji, ale również wpisy w mediach społecznościowych gminy Wiązów potwierdzają, że problem jest. Chcieliśmy porównać zapisy raportu o stanie gminy z rzeczywistością.
Wykrycie bakterii w wodociągu w Księżycach sprawiło, że brakiem wody w innych miejscowościach gminy Wiązów zajmiemy się w najbliższym czasie. Dziś powiemy jedynie, że temat braku wody wywołali mieszkańcy, którzy dzwonili w tej sprawie do redakcji. Potwierdzeniem ich słów są również wpisy w mediach społecznościowych. Już po telefonach do redakcji, a przed informacją o zamknięciu wodociągu w Księżycach, próbowaliśmy przyjrzeć się tematowi braku wody. Tak się złożyło, że zaledwie dwa tygodnie temu wiązowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza raport o stanie gminy. Uznaliśmy, że ta część raportu, w której mowa o wodociągach i kanalizacji jest niewystarczająca, żeby przedstawić Czytelnikom „Słowa Regionu” w miarę pełny obraz sytuacji. Przesłaliśmy burmistrzowi Jerzemu Krochmalnemu kilka pytań dotyczących raportu o stanie gminy w punkcie 1.7 Charakterystyka infrastruktury komunalnej. Tuż przed wysłaniem pytań dowiedzieliśmy się o kryzysowej sytuacji w Księżycach. Obecność bakterii z grupy Coli w wodzie, to nie przelewki.
W związku z tym uzupełniliśmy listę pytań o „we wtorek (5. lipca br., w późnych godzinach popołudniowych) otrzymaliśmy informację o przerwie w dostawie wody w miejscowości Księżyce. Kontaktujący się z naszą redakcją mieszkańcy twierdzili, że przerwa w dostawie wody spowodowana jest wykryciem w wodzie bakterii, które zagrażają zdrowiu ludzi”.
Na ten temat pisaliśmy w 27 (1115) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Jak żyć bez wody?
pozdrawiam powiedziała :
"Może kilka Owiec pobeczy, że niewygoda..że Psy gryzą zbyt mocno..Potem stłoczą się jedna przy drugiej, nie znając siły swych rogów i kopyt, zasną, wierząc, że rzeźnia to bajka dla niegrzecznych Baranków..Wierząc, że pasza będzie jak co rano.."
no nie pasza tylko ryba. raz jako burmistrz raz jako starosta raz jako poseł raz jako dyrektor i zawsze jako debeściak. co rano i zawsze na dobranoc. możesz spać spokojnie. on i jego towarzystwo to stado pasożytów jawiących się jako dynastia niekwestionowan ych władców.

0
Gravatar
pozdrawiam
RE: Jak żyć bez wody?
"Może kilka Owiec pobeczy, że niewygoda..że Psy gryzą zbyt mocno..Potem stłoczą się jedna przy drugiej, nie znając siły swych rogów i kopyt, zasną, wierząc, że rzeźnia to bajka dla niegrzecznych Baranków..Wierząc, że pasza będzie jak co rano.."
0
Gravatar
taaa
RE: Jak żyć bez wody?
Zaciskam pasa i zęby.I tak oszczędzam,że papier toaletowy używam najpierw do wysmarkania ,a potem do d...y.Tylko raz pomyliłem kolejność.... lol
0
Gravatar
taaa
wiedziało
spajker. powiedziała :
cześ powiedziała :
Widzę że znasz bardzo wpływowych ludzi. Może powiedz coś o swoim życiu tajnego konfidenta PRL ???
znam wpływowych ludzi. tajni i jawni konfidenci prl donosili na mnie a nie ja na nich. ja w prl byłem człowiekiem pracowitym i zaradnym i rozwalałem komunę ekonomicznie będąc spekulantem i ideowo uchylając się od harcerstwa. byłem za to karany.ty ormowcu robiłeś po drugiej stronie barykady jesteś oportunistą bez własnego zdania podatnym na wpływy innych ludzi czyli jesteś sztandarem podatnym na wiatry ze wschodniej strony
~~~~~~Morawieck i czy inny Błaszak znów się naćpał. Chce budować „najsilnie jszą armię Jewropy”, silniejszą niż „najsilnie jsza armia Jewropy” czyli armia ukraińska.

0
Gravatar
taaa
RE: Jak żyć bez wody?
taaa powiedziała :
Wojtek Olszański vel Aleksander Jabłonowski z NPTV ma rację?Spalił swoją, kupioną za własne pieniądze kopię Statutu Kaliskiego,grozi mu do 8 lat więzienia....Grzecznie pytam.Tworzyć Stowarzyszenia ,brać władzę od dołu:rady Gmin.Spośród swoich wybierać najlepszych i do dzieła.Koniec układów ,układzików i głaskania.To nasze miasta,nasze podatki i nasze być,albo nie być. :-) Czy ktoś czytał tę fałszywkę Statutu Kaliskiego?Jeśli nie ,to polecam.
Przypominam,że Orzeł Polski został z tej kopii Statutu Kaliskiego w Kaliszu wycięty i nie uległ spaleniu ....taka mała uwaga.

0
Gravatar
taaa
RE: Jak żyć bez wody?
Ja, Oskarżony Wojciech Olszański s. Ryszarda OSKARŻAM! Bydgoszcz 28.6.2022r.~~~YT
0
Gravatar
taaa
RE: Jak żyć bez wody?
Wojtek Olszański vel Aleksander Jabłonowski z NPTV ma rację?Spalił swoją, kupioną za własne pieniądze kopię Statutu Kaliskiego,groz i mu do 8 lat więzienia....Grzecznie pytam.Tworzyć Stowarzyszenia ,brać władzę od dołu:rady Gmin.Spośród swoich wybierać najlepszych i do dzieła.Koniec układów ,układzików i głaskania.To nasze miasta,nasze podatki i nasze być,albo nie być. :-) Czy ktoś czytał tę fałszywkę Statutu Kaliskiego?Jeśli nie ,to polecam.
0
Gravatar
spajker.
RE: Jak żyć bez wody?
cześ powiedziała :
Widzę że znasz bardzo wpływowych ludzi. Może powiedz coś o swoim życiu tajnego konfidenta PRL ???
znam wpływowych ludzi. tajni i jawni konfidenci prl donosili na mnie a nie ja na nich. ja w prl byłem człowiekiem pracowitym i zaradnym i rozwalałem komunę ekonomicznie będąc spekulantem i ideowo uchylając się od harcerstwa. byłem za to karany.ty ormowcu robiłeś po drugiej stronie barykady jesteś oportunistą bez własnego zdania podatnym na wpływy innych ludzi czyli jesteś sztandarem podatnym na wiatry ze wschodniej strony

0
Gravatar
cześ
RE: Jak żyć bez wody?
Widzę że znasz bardzo wpływowych ludzi. Może powiedz coś o swoim życiu tajnego konfidenta PRL ???
0
Gravatar
spajker.
RE: Jak żyć bez wody?
cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
jarkacz powiedziała :
spajker. powiedziała :
brakuje wody. brakuje ogrzewania. brakuje transportu. niebawem zacznie brakować prądu albo pieniędzy na prąd. dobrze że chociaż jest niepodległość .
"Nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna – ważne, żeby była katolicka”.
polska węglem stoi. polska mesjaszem narodów polska rozwaliła komunizm. chrystus jest królem polski a jego mama jest królową polski pomimo tego że dawno temu zmarli, i byli żydami, prawdziwy polak nie lubi żydów ale żyda wybrał sobie na króla, w czasie wojen szwedzkich częstochowa broniła sie dzielnie pomimo tego że nie była atakowana i pomimo tego że księża wysłali dwa listy do króla szwecji nazywając siebie jego odwiecznymi poddanymi a jego odwiecznym władcą częstochowy. polska miała największa na świecie armię podziemną. nikt jej nie widział i nikt też nie zna wyników jej działań militarnych. przy takich dokonaniach co tam woda. stawiam sobie obrazek z napisem jezu ufam tobie albo wskakuje bez majtek na tęczową platformę równości i już jest dobrze. pracować będą ukraińcy a polacy dostaną zasiłki. jest dobrze a będzie lepiej.
Tak się właśnie dzieje jak Polską nie rządzą Polacy!!!
fakt. jak polską nie rządzą polacy to zabrakło wody na wsi. polakiem jesteś ty , lepper, karol wojtyła i ktoś jeszcze?
Ja na pewno, ale tacy jak ja prędzej dostają kulkę w głowę niż władzę w tym kraju. Niestety, prawdziwi Polacy są pod ziemią...
chyba masz rację. zajoba w głowę już dostałeś. prawdziwy polacy to król poniatowski-kochanek carycy katarzyny, to król wiśniowiecki-ukrainiec, to król batory-madziar, to król august mocny - niemiec, to któl zygmunt- szwed, to król łokietek- inwalida, to król jagiełło-litwin, to mieszko 1wszy- wiking, to królowa bona- włoszka, to król konstany- brat ruskiego cara, to pułkownik kukliński-zdracja, to papież wojtyła, który jak tylko dostał fuchę za granicą to dał dyla do obcego państwa za srebrniki robić. on lubił całować się z żydami w synagodze, z muzułmanami w meczecie , z prawosławnymi w cerkwi, z indianami w meksyku, lubił by,elować czyli jeźdzć na nartach w alpach, jako swojego następce wybrał josepha ratzingera z waffen ss. piłsudski to terrosysta, jaruzleski to ksiądz , gulbinowicz to pedowfil prałat jankowski to pedofil i sługa monety, prawdziwi polacy dołem.

0

Przeczytaj także