W minionym tygodniu otrzymaliśmy od jednego z inicjatorów - Jacka Augustyna, historię korespondencji, jaka była prowadzona pomiędzy trzema inicjatorami pikniku, a burmistrzem Wiązowa oraz prezesem Świtezi WiązówW sobotę, 19 września, na stadionie Świtezi Wiązów, miał się odbyć piknik rodzinno-sportowy zorganizowany przez trzech inicjatorów imprezy: Jacka Augustyna, Rafała Czepila i Rafała Kłóska. Miał się odbyć, ale się nie odbył, bo pomysłodawcy nie dostali zgody władz klubu.
W minionym tygodniu otrzymaliśmy od jednego z inicjatorów - Jacka Augustyna, historię korespondencji, jaka była prowadzona pomiędzy trzema inicjatorami pikniku, a burmistrzem Wiązowa oraz prezesem Świtezi Wiązów.
19 sierpnia Jacek Augustyn, Rafał Czepil i Rafał Kłsek skierowali do burmistrza Wiązowa Jerzego Krochmalnego następujące pismo:
Wniosek o pozwolenie na Festyn Rodzinny
Proszę o zgodę na zorganizowanie Festynu Rodzinnego oraz turnieju piłkarskiego w dniu 19.09.2015 na boisku piłkarskim w Wiązowie. Pragnę poinformować, że planowana ilość osób na festynie nie powinna przekroczyć 1000 osób. Planowany czas rozpoczęcia festynu to godzina 12.00. Planowany czas zakończenia festynu to godzina 02.00 (w dniu 20.09.2015).
Organizatorami festynu są: Jacek Augustyn, Rafał Czepil i Rafał Kłósek.

27 sierpnia wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Rafał Czepil otrzymała odpowiedź od burmistrza Wiązowa, w której Krochmalny zaznacza, że wniosek zawiera błędy formalne, a wynajęcie obiektu należy ustalić z zarządcą terenu, w tym przypadku zarządem klubu KS Świteź Wiązów. Burmistrz dodał, że z zadowoleniem przyjmuje inicjatywy organizacji imprez na terenie gminy.

Po takiej odpowiedzi, która de facto nie była zgodą na organizację imprezy, inicjatorzy zwrócili się 25 sierpnia z pismem do władz klubu Świteź Wiązów. Oto jego treść:
Do Pani Prezes Klubu Świteź Wiązów Magdaleny Krupy
W związku z planowanym na dzień 19. 09. 2015 festynem dla mieszkańców gminy Wiązów wnosimy o udostępnienie stadionu klubu Świteź Wiązów, jako miejsca na którym w/w festyn się odbędzie.
W ramach programu festynu przewidziane jest:
15.00 Oficjalne otwarcie. Prezentacja sponsorów. Rozpoczęcie konkursów piłki nożnej dla dzieci o puchar Sponsora.
16.30 Wręczenie nagród.
17.00 Trening z piłkarzami WKS Śląsk Wrocław (Pan Sybis, Pan Sztylka, inni byli i obecni piłkarze Śląska Wrocław).
17.40 Konkursy piłkarskie. Do wygrania koszulki i piłki z podpisami piłkarzy WKS Śląsk Wrocław.
18.00 Koncert zespołu Beatelsi Młodzi.
19.00 Gwiazda wieczoru – zespół Disco Polo.
21.00 Dyskoteka pod gwiazdami. Konkursy oraz nauka tańca takich przebojów jak „Gangnam Style”, Macarena”, „Gorączka sobotniej nocy”.
22.00 Zakończenie festynu.
Przez cały dzień do dyspozycji uczestników festynu będą liczne atrakcje.
Dla dzieci: malowanie twarzy, kręcenie balonów, - zamek dmuchany, stoisko z balonami na hel.
Z poważaniem organizatorzy festynu: Jacek Augustyn, Rafał Czepil, Rafał Kłósek

1 września inicjatorzy otrzymali pisemną odmowę na użyczenie stadionu.
Zarząd klubu uzasadnił to tym, że 19 września na stadionie Świtezi odbędą się dwa mecze ligowe, a 20 września kolejny mecz. Zarząd jednocześnie napisał, że tydzień wcześniej odbędzie się piknik rodzinny, i że klub nie ma możliwości finansowych pokrycia kosztów wynikających z udostępnienia obiektu w roku 2015.
Pod odmową podpisali się: Magdalena Krupa, Adam Hernik i dwie inne osoby z zarządu klubu.

W mailu, jaki nasza redakcja otrzymała 2 września od Jacka Augustyna przeczytać mogliśmy:
Festyn miał być w całości finansowany przez nas. Byliśmy w trakcie rozmów z zespołem „Czadomen”, zespołem „Vox”. Nasze zaproszenie przyjął Pan Jerzy Skoczylas, legendy Śląska Wrocław (Pan Janusz Sybis, Dariusz Sztylka). Oraz wielu obecnych piłkarzy Śląska Wrocław. Wiele atrakcji dla dzieci, takie jak zamek dmuchany, konkurs tańca itd. Po festynie miała odbyć się również Dyskoteka pod Gwiazdami. Jest to kolejna inicjatywa torpedowana (...). Dziwi nas to tym bardziej, że chcieliśmy wydać na nią ponad 20 tysięcy zł własnych pieniędzy.
Jacek Augustyn

***
Czytając powyższą wymianę pism trudno nie odnieść wrażenia, że organizatorzy byli bez szans na sfinalizowanie tej imprezy. Szkoda, że się im nie udało, tym bardziej, iż nie kosztowałaby ona mieszkańców Wiązowa ani złotówki. Inne imprezy, organizowane przy gminę lub przy jej współudziale, są przecież finansowane lub wspierane pieniędzmi z budżetu gminy, czyli publicznymi. Dla mnie zabrakło tu dobrej woli, choćby nawet zaproponowania innego terminu.
Myślę, że organizatorzy imprez, w których pojawiać się będą przedstawiciele obecnych władz Wiązowa, nie będą mieli większych problemu z formalnościami. Natomiast działacze PiS-u i osoby spoza obozu władzy, każdorazowo spotkają się ze sporymi utrudnieniami przy realizacji wszelkiego rodzaju inicjatyw, wymagających odpowiednich decyzji stosownych organów.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
zbyszek m
RE: Festynu nie będzie
Świtezi to są ludzie a nie krupa czy hernik którzy pod wpływem władzy decydują czy coś ma się odbyć czy nie .jak napszykład pani krupa może być osobą wiarygodną jeżeli za dobre działanie otrzymuje stanowisko derektora goku .świtezi to są osoby które zostawiły tutaj swoje zdrowie i poświęcenie np. Mieczysław Wilk,Radek Wilk ,Jacek Wilk ,Józef Wilk ,Piotr Wilk,Stanisław Matemisz,franek Matemisz,Alek Skorupski,Zygmu nt Budny,Marek Budny ,Wojtek Budny Bogdan Budny,Zbyszk Semenowicz,Józek Gruszecki,Szyme k Góżdzi,Hen iek Góżdzi ,Paweł Bienie,Marek Wojtowicz i wielu wielu innych którzy ten klub bez interesownie budowali.
0
Gravatar
y-z
RE: Festynu nie będzie
jajco powiedziała :
mogliście mieć burmistrza energicznego, dla którego Gmina jest ważna i któremu chce się coś zrobić, a wybraliście sobie takie cos co dba wyłącznie o własny interes, no i oczywiście kolesi. Popatrzcie, czy coś się dzieje u nas, czy są jacyś obiecani przed wyborami inwestorzy dla których zmieniało się na gwałt plan zagospodarowania terenu. Przecież już trwały rozmowy, już jakieś umowy były w przygotowaniu i gdzie to jest. Minął rok i poza tym, że zwolnione zostały kolejne osoby aby zatrudnić kolesi to co sie zmieniło? Kolejne 4 lata stracone i oby ostatnie, bo Wasze dzieci uciekną stąd a Waszych domów nikt za darmo nie weźmie. Zrozumcie w końcu, że Wasz los w Waszych rękach. To Wy jesteście pracodawcami burmistrza, i on jest dla Was a nie Wy dla niego.
Nic dodać, co fakt to fakt

0
Gravatar
to ja
RE: Festynu nie będzie
Teraz zbieracie plony tego co sami wybraliscie... Jestem za Jackiem i będę za Jackiem w każdych kolejnych wyborach!!!!
0
Gravatar
gość
RE: Festynu nie będzie
tow. Moczar powiedziała :
Krochmalny do PO się nie zapisał ALE z poparciem PO został starostą. PO popierał jego rządy w starostwie przez dwie kadencje. PO poparło go jako burmistrza. I TO TRZEBA GŁOSIĆ !!!! WSZEM I WOBEC. Mam wrażenie, ze baaardzo mu nie na rękę przypominanie związków z PO. lol Ale właśnie trzeba.
Istotnie tak było. A teraz zaraz po wyborach, jak to ma w zwyczaju, obróci się o 180 stopni i zacznie służyć PiS-owi. Pamiętajcie, że jest do utrzymania fotel SanEpidzie, tego nie odpuszczą.

0
Gravatar
tow. Moczar
RE: Festynu nie będzie
Krochmalny do PO się nie zapisał ALE z poparciem PO został starostą. PO popierał jego rządy w starostwie przez dwie kadencje. PO poparło go jako burmistrza. I TO TRZEBA GŁOSIĆ !!!! WSZEM I WOBEC. Mam wrażenie, ze baaardzo mu nie na rękę przypominanie związków z PO. lol Ale właśnie trzeba.
0
Gravatar
Annna
Pan Krochmalny
Myślę, że wielkim problemem w tym wszystkim jest pycha i brak honoru u Pana Krochmalnego. Obserwując go od kilku lat widzę jego swoistą "ewolucje". Zaczynał jako Jurek- wojujący działać, potem kompetentny Starosta aby stać się "bambrem" na swoim prywatnym folwarku. Otoczył się ludźmi, którzy i przy innych "szefach" też stali murem a na końcu wbili im nóż w plecy. Tak Panie Jurku- Pana też na po przegranych wyborach odeślą z kwitkiem:) Tylko, ze oni sobie poradzą- jak zawsze- a Pan nie- bo jest Pan zwykły chłop pańszczyźniany: )
0
Gravatar
Ania
RE: Festynu nie będzie
A kto dał prawo takim jak krochmalny,krup owa czy hernik decydować za ludzi to nie jest ich prywatny folwark !!!!!!!!!!!
0
Gravatar
mieszkaniec
RE: Festynu nie będzie
Wiązów wybrał PO. Piękny przykład prawdziwego oblicza ludzi Platformy. Proponuję aby Wiązów teraz zbojkotował kandydatkę PO na posła. Niech ludzie zbojkotują spotkania z tą Panią. Zresztą nie wierzę aby odważyła się na wyjście do zwykłych ludzi bo co im powiedzieć? Jak im wytłumaczyć, że mi się żyje znacznie lepiej po tych 8 latach a im znacznie gorzej? Mnie było stać na dużo więcej a oni nie mają do pierwszego? Mnie stać na SPA i wczasy za granicą a ich nie stać na droższe leki? Ja po 8 latach mam nowy dom i wyższy komfort życia a oni nie spłacają kredytów bo nie mają z czego. Ja mieszkam razem z mężem, dziećmi a ich partnerzy, dzieci harują za granicą. Nie przepadam za PIS-em ale jestem pewien, że konflikt i jak widać na każdym poziomie nawet lokalnym wywołuje jedna strona. I jest to Platforma. Pan Augustyn jest dzięki decyzji Krochmalnego i Krupy bogatszy o kolejne głosy. Oby tak dalej szanowne PO. To może wynik będzie jednocyfrowy.
0
Gravatar
tow. Moczar
RE: Festynu nie będzie
x powiedziała :
Słyszałam w którymś z wywiadów z Panem Augustynem że jest duża szansa żeby w Wiązowie był Pan PREZYDENT ANDRZEJ DUDA aż boje się myśleć że elita władzy się nie zgodzi .
Nie będzie, bo za bardzo nie ma mu czego w Wiązowie pokazywać ale za to mógł by prezydent Duda odbyć rozmowę z panem burmistrzem, z której dowiedział by się jak mamy wspaniale wykształcone kadry samorządowców.

0
Gravatar
robi
dziadostw
Dziadostwo i tyle w temacie !!!
0

Przeczytaj także