Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Miniona sesja Rady Gminy Borów była pod pewnym względem historyczna. Radni kończącej się kadencji ostatni raz mieli głosować nad udzieleniem, lub nie, absolutorium wójtowi gminy.
Porządek obrad ostatniej sesji borowskiej rady, która odbyła się w środę, 20 czerwca zawierał siedem projektów uchwał. Jedną z ważniejszych była ta mówiąca o udzieleniu wójtowi absolutorium z wykonania budżetu gminy za ubiegły rok. Procedura udzielania absolutorium obejmuje odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej z wykonania budżetu i projektu uchwały w tej sprawie. Podobnie o wykonaniu budżetu wypowiedziały się komisje stałe rady, co znaczyło, że nie ma formalnych przeszkód w udzieleniu wójtowi absolutorium. Radni w głosowaniu jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium. Względy rodzinne sprawiły, że na sesji nieobecny był wójt Waldemar Grochowski. W imieniu wójta, za udzielone absolutorium podziękował radnym Mariusz Majewski, dodając, że mają w tym udział również współpracownicy wójta z urzędu gminy.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink1 +2 spajker
RE: Susza zdominowała obrady
hmm... susza w rolnictwie???? od wielu lat mówi się o ociepleniu klimatu a rolnicy nie przestawiają się na rośliny afrykańskie ale dalej produkują te rośliny, które wymagają wody. susza od 20 lat występuje w tzw street business czyli w sklepach wzdłuż ulic. te sklepy padły. strzelin i wrocław wyglądają jak miasta zaraz po wonie, wybite szyby, brudne szyby, graffitti, brud smród i szczury, czy ktoś rozpoczął chociaż rozmowę o tym że pokolenie handlowców wymarło? zbankrutowało? że zabiło ich nie słońce ale blaszane markety? że zabił je nie internet ale deszcz? czym takim oprócz niekompletnego uzębienia, oprócz niekompletnego wykształcenia, oprócz wiekowej roszczeniowości różnią się rolnicy od reszty społęczeńtswa?
w latach 70-80-tych przychodził sierpień i wrzesień. zniwa. na giełdzie samochodowej ceny rosły bo rolnicy dostali piniondze, rolnik z 4 hektarami sprzedał zboże reżimowi jaruzelskiego i budował 6-tą willę 7-mu zięciowi. ( jaruzelski go gnębił bo ceny czarnorynkowe były 6 razy większe od oficjalnych). teraz i od zawsze z rolnikami to samo. zamów mu deszcz, zamów mu słońce, kup od niego wszytsko co wyprodukuje, daj mu 500 tys na ciągnik, zrób drogę do wsi do wszystkich 4 domostw, daj mu krus 600 razy tańszy od zus, zwolnij go z vat, zwolnij go z pit, módl się do witosa. kasta rolników to więcej niż kasta faraonów. trwalsza a i roszczeniowość większa.
2018-07-09 16:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz