Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pierwsza po urlopowej przerwie sesja w Borowie. Radni debatowali o edukacji i miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego dwóch miejscowości.
Nie tak dawno odbyła się kolejna sesja borowskiej rady. Radni przyjęli sześć uchwał, których projekty przedłożył wójt Waldemar Grochowski. Wszystkie projekty zostały szczegółowo przedyskutowane na poprzedzających sesję posiedzeniach komisji stałych rady. Członkowie poszczególnych komisji rekomendowali radzie przyjęcie projektów uchwał.
Dwie z przyjętych uchwał dotyczyły miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Ludowa Śląskiego i Borka Strzelińskiego. W przypadku pierwszej z wymienionych miejscowości radni uchwalili taki plan a w przypadku Borka Strzelińskiego zmodyfikowali wcześniejszą uchwałę dotyczącą przystąpienia do sporządzenia planu. Kolejne uchwały dotyczyły gminnych placówek edukacyjnych, zatrudnionych tam nauczycieli i uczęszczających do przedszkola dzieci. Radni ustalili obniżenie obowiązującego wymiaru godzin dydaktycznych dla nauczycieli pełniących funkcje kierownicze, co wynika z Karty Nauczyciela. Ustalono również wymiar zajęć z uczniami lub wychowankami dla pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych. W tym roku szkolnym będą to 22 godziny. Ustalono także zasady odpłatności za świadczenia wykraczające poza podstawę programową przedszkola. Opłata za każdą dodatkową godzinę takich świadczeń, ponad ustawowych 5 godz. pobytu dziecka w placówce, wyniesie 1 zł.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink2 +5 limousine
RE: Złotówkę za godzinę zajęć
Miałem nadzieję, że tytuł dotyczy wysokości diet radnych.
2018-09-25 07:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 0 Fryzjer
RE: Złotówkę za godzinę zajęć
1 zł to nie dużo, kto da więcej ?
2018-09-25 07:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz