Radni przyjęli zaproponowane przez wójta uchwały bez poprawek
Radni przyjęli zaproponowane przez wójta uchwały bez poprawek
Oświata i zmiany w budżecie zdominowały obrady borowskiej rady. Rusza zapowiadana od pewnego czasu wielomilionowa inwestycja.
Na środę, 15 lutego, zaplanowano XXII sesję Rady Gminy Borów. Porządek obrad przewidywał debatę nad siedmioma projektami uchwał wniesionych przez wójta. Sesję otworzyła Grażyna Kosińska, przewodnicząca rady. Zanim jednak radni przystąpili do głosowania, o pracach komisji stałych rady mówili ich przewodniczący a wójt Waldemar Grochowski poinformował radnych o podejmowanych działaniach. Radni przyjęli również bez uwag protokół z poprzedniego posiedzenia. Obradom przysłuchiwali się sołtysi
Czekająca nas już od września zmiana ustroju szkolnego pociąga za sobą konieczność przyjęcia przez lokalne samorządy szeregu uchwał. W przypadku gminy Borów mają one charakter formalny. W dalszym ciągu w gminie będą funkcjonowały trzy szkoły podstawowe. - Skoro dwie z nich, szkoły w Zielenicach i Borku Strzelińskim, osiągają jedne z najlepszych wyników w powiecie (w sprawdzianie szóstoklasistów - red.), to nie można ich likwidować - powiedział wójt Grochowski. Bez zmian pozostanie podział gminy na obwody szkolne.
Druga grupa uchwał dotyczyła uregulowania opłat za przedszkola. Obie dotyczyły dostosowania lokalnego prawa do zmienionego ustawodawstwa. Pierwsza reguluje wysokość opłat za korzystanie z przedszkola pięciolatków, a druga ustaliła tryb udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli. Uchwała ustala również tryb i zakres kontroli wykorzystania tych środków.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
T.Filzman
RE: Nie należy likwidować szkół, które dobrze funkcjonują...
SZARMANCKI powiedziała :
ELKA - Np. ja awansowałem już 2 razy. Z pakowacza młodszego na pakowacza starszego, a potem na kierownika zmiany. Popatrz, że np. infrastruktura drogowa poprawia się w gminie. Przybywa chodników, kładą nowe krawężniki.
Oni (ludzie typu Elka) widzą tylko to co chcą widzieć i nic nie widzą powyżej czubka swojego nosa. Szarmancki szkoda czasu na dyskusję z nimi. Idź lepiej sobie coś zapakować, starszy pakowaczu.

0
Gravatar
SZARMANCKI
MÓJ ROZWÓJ
ELKA - Np. ja awansowałem już 2 razy. Z pakowacza młodszego na pakowacza starszego, a potem na kierownika zmiany. Popatrz, że np. infrastruktura drogowa poprawia się w gminie. Przybywa chodników, kładą nowe krawężniki.
0
Gravatar
elka
RE: Nie należy likwidować szkół, które dobrze funkcjonują...
Gdzie ten rozwój? Nie zauważyłam. Może byłam chora? A czy to w Borowie nie sprywatyzowno czegoś? Szarmancki - podaj ile przybyło miejsc pracy, nowych firm, o ile wzrosły dochody gminy?
0
Gravatar
T.Filzman
RE: Nie należy likwidować szkół, które dobrze funkcjonują...
SZARMANCKI powiedziała :
Borów to przykład dobrze rozwijającej się gminy. Wykształceni ludzie na odpowiednich stanowiskach.
Też tak uważam. To przykład dla innych samorządów. Brawo Borów! Możecie sobie minusów żyć ale to nie zmienia faktu że tak jest i to że jesteście w mniejszość.

0
Gravatar
SZARMANCKI
TRZEBA BRAĆ Z NICH PRZYKŁAD
Borów to przykład dobrze rozwijającej się gminy. Wykształceni ludzie na odpowiednich stanowiskach.
0

Przeczytaj także