Uczniowie zapalili przed obeliskiem znicze, a kwiaty złożył wójt Waldemar Grochowski
Uczniowie zapalili przed obeliskiem znicze, a kwiaty złożył wójt Waldemar Grochowski
Rocznica zbrodni katyńskiej od lat jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu patriotycznych uroczystości. Do mordu ponad 20 tys. polskich jeńców wojennych doszło w 1940 r. Musiało jednak minąć pięćdziesiąt lat, żeby władze ZSRR oficjalnie potwierdziły, że zbrodni dokonała sowiecka policja polityczna.
Ofiarami byli generałowie, oficerowie i szeregowi żołnierze wzięci do niewoli w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Spoczywający w Katyniu, Miednoje i na przedmieściu Charkowa bohaterowie długo czekali, żeby pamięć o nich stała się częścią naszej historii. Poczet sztandarowy przy obelisku i „Dębie Pamięci” w Borowie
Katyń znalazł się w podręcznikach, a w polskich miastach stanęły pomniki bohaterów. Są też obeliski upamiętniające zamordowanych, a w całej Polsce rosną „Dęby Pamięci” poświęcone konkretnym zamordowanym żołnierzom. Jeden z takich dębów rośnie w Borowie przed szkołą. Porucznik Jan Rechowicz urodził się w grudniu 1911 r., zginął od strzału w tył głowy w Katyniu w 1940 r. Przed upamiętniającym go obeliskiem i „Dębem Pamięci” odbył się w ubiegłym tygodniu Apel Katyński. Młodzież, nauczyciele i samorządowcy oddali cześć por. Rechowiczowi, wszystkim ofiarom mordu katyńskiego i ofiarom katastrofy lotniczej polskiej delegacji państwowej udającej się do Katynia w 2010 r. Cześć ich pamięci!

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Apel Katyński w Borowie
LUKI powiedziała :
SPAJKER TY TO JESTEŚ KOMUCH STARY
jasne że jestem, ze sprzątaczki walentynowicz zrobiłem politycznego vipa, awansowałem miernotę na dowódcę sił powietrznych, dałem szansę młodym, zatrudniłem 22 latka, który wygląda jak 12latek jako ministra obrony, zatrudniłem misia z apteki jako ministra od wszystkiego, rozdałem menelom po 500+ na każego bękarta, PRL nawet tego nie robił.PRL robił pochody 1- majowe a ja robię capstrzyk każdego 10-go dnia miesiąca, PRL zakopywał swoich prominentów na cmentarzu a ja na wawelu, mam program dopłat dla młodych tj.mieszkania na kartki jak w PRL, pracownikom zapewniam zusy fuskusy i pipy a prywaciarzy szczuję kontrolami, z polskiego radia i telewizji wywaliłem każdego komu cenzura znalazła coś w życiorysie, jak w PRL, do1 sekretarza partii mówię per prezesie zamiast towarzyszu. cały PRL nie był takim komuchem jak ja.

0
Gravatar
LUKI
RE: Apel Katyński w Borowie
SPAJKER TY TO JESTEŚ KOMUCH STARY
0
Gravatar
spajker
RE: Apel Katyński w Borowie
marzy mi się spokojny tydzień. taki bez trupolewa, taki bez macierewicza i jego dzieci i bez wybuchów. taki bez obrzydliwej propagandy. w katyniu zastrzelono oficerów a nie zwykłych żołnierzy to pierwsze primo. drugie primo to obrzydliwe porównywanie zastrzelonych oficerów do pasażerów trupolewa w tym celu aby przydać pasażerom blasku. w katasrofie trupolewa było 3 ( słownie trzech) dobrych dowódców wojskowych, reszta czyli połowa to ochroniarze z bor, to obsługa samolotu, to historycy, to zasłużeni emeryci. z całym szacunkiem dla ofiar ale robienie ze sprzątaczki anny walentynowicz bohatera porównywalne go z dowódcą wojskowym to tyle co robienie z hanki sawickiej dziewicy orleańskiej. ta nachalna martylologia smoleńska skończy się tak jak kult "generała" świerczewskiego . zwycięzcą smoleńskim jest marta kaczyńska,która za śmierć rodziców otrzymała 3 miliony złotych odszkodowania za wypadek lotniczy. po skasowaniu odszkodowania za wypadek lotniczy okazało się że to chyba nie wypadek ale eksterminacja polskich elit porównywalna do katynia.
0

Przeczytaj także