Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nowy węzeł przesiadkowy, nowe miejsca parkingowe czy wiata na rowery to niektóre odnowione obiekty placu przyległego do dworca kolejowego w Twardogórze. Inwestycja została wykonana dzięki pieniądzom przekazanym przez samorząd województwa.
- Od lipca na Dolnym Śląsku obowiązują uchwały antysmogowe podjęte przez sejmik województwa. Wiele gmin w naszym regionie systematycznie podejmuje działania, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza, emisję pyłów i trujących gazów. Wśród nich jest Twardogóra, która, by zrealizować swój projekt,  skorzystała z puli pieniędzy zarezerwowanych właśnie na wdrażanie strategii niskoemisyjnej - mówi radny województwa Janusz Marszałek.
Oprócz nowych miejsc parkingowych i wiaty rowerowej na placu przed dworcem znalazły się też elementy małej architektury w postaci stojaków rowerowych, lamp, kinkietów, ławek dla oczekujących na pociąg lub autobus, zadaszonych słupów informacyjno-ogłoszeniowych wyposażonych w wyświetlacze czy nowych koszy na śmieci.
Przede wszystkim jednak  przebudowana  została droga, ul. Plac Kolejowy oraz przyłącza i instalacja kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodnej, elektrycznej i oświetlenia ulicznego.
Wartość dofinansowania przyznanego przez samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to blisko 1,7 mln zł, a koszt całej inwestycji to prawie 2,2 mln zł.

Komentarze   

Permalink4 +6 spajker
RE: Odnowiony plac koło dworca w Twardogórze
Cytuję Fuko:
Co mnie to.... :-? :P

zawsze dobrze jest wiedzieć że durni utracjusze to nie tylko w strzelinie. dla wprawnego oka wykluczonego jest widoczna okazja. rynny są metalowe, pójdą w skupie za 14,- złotych już niebawem. w zakupie kosztowały 170 000,- razem z projektem i montażem.
w polsce projektuje się rynny do wiaty a w innych krajach projektuje się promy kosmiczne. jeszcze 2-3 generacje projektantów przemina aż za jedyne 30 milionów kosztów szkoleń uznają oni że rynny plastikowe maja większą żywotność techniczną oraz mniejsza atrakcyjność kradzieżową.
w chwili obecnej taką wiedzę mają niepiśmienni żule-złomiarze. za x lat znani profesorowie będą o tym wykładać na politechnikach.
2018-09-23 13:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +8 Fuko
RE: Odnowiony plac koło dworca w Twardogórze
Co mnie to.... :-? :P
2018-09-22 20:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +11 spajker
RE: Odnowiony plac koło dworca w Twardogórze
zapomniałem dodać że ta wiata nie chroni przed deszczem przed wiatrem ani przed słońcem tych ludzi na ławkach. jest ona o połowę za wysoka.
w zakopanem taka wiata przed hotelem podczas silnego wiatru fiknęła na babcię z wnuczką, wnuczka żyje ale babcia już nie . ta wiata padnie przy pierwszym silnym wietrze, jest ładna i owszem ale zupełnie niefunkcjonalna i zadziała jak glejt motolotni.
sam projekt kosztował penie zaledwie 300 tys złotych, zatwierdzenie projektu zaledwie drugie 300 tys. jak wiata padnie to się ją przebuduje za kolejne 2,2 miliona.
będzie jak ze strzelińskim rondem, będzie jak ze strzelińskim bazarem.
2018-09-22 15:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +11 spajker
RE: Odnowiony plac koło dworca w Twardogórze
wiaty rowerowe i ławki zadaszone za jedyne 2,2 miliona. do tego trochę puzzli drogowych.
cena rynkowa wiaty i ławki to nie mniej niż 46 milionów, bogata twardogóra a jaka oszczędna.
2018-09-22 13:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz