Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dzięki staraniom marszałka Cezarego Przybylskiego Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na rewitalizację zdegradowanych obszarów naszego regionu.
Podjęta w lipcu przez Komisję Europejską decyzja w sprawie zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym umożliwiła samorządowi województwa dofinansowanie kwotą niemal 40 milionów złotych kolejnych projektów w obszarze rewitalizacji w różnych miejscach Dolnego Śląska.
Było to możliwe dzięki uzyskanej zgodzie na przeniesienie pieniędzy między działaniami.
− Pieniądze pozwolą zrealizować dodatkowych 18 projektów, które nie otrzymały dofinansowania w ogłoszonym we wrześniu 2016 roku konkursie „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów” skierowanym do  tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji (OSI).  Konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że nie dla wszystkich projektów wystarczyło wówczas pieniędzy.
98 wnioskodawców złożyło projekty na kwotę ponad 402 milionów złotych. Tym samym ponad trzykrotnie przekroczono wartość alokacji przeznaczonej na ten konkurs – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Wówczas 77 wnioskodawców spełniło kryteria, lecz kwota przeznaczona na dofinansowanie była niewystarczająca i pozwoliła na wybranie jedynie 18 projektów. Wynegocjowana obecnie dodatkowa kwota niemal 40 milionów złotych pozwoli wesprzeć kolejne projekty, które w momencie wyboru spełniły kryteria i otrzymały wymaganą liczbę punktów.
Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. dwie inwestycje w Brzegu Dolnym – rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego oraz przebudowa ul. Leśnej i Ogrodowej. W Górze, ze wsparciem tych środków, przebudowana zostanie droga Pl. Bolesława Chrobrego. Gmina Wiązów otrzymała pieniądze na odnowienie Placu Wolności oraz pomieszczeń po byłym klubie młodzieżowym Kuźnia, a Strzelin na rewitalizację pierzei wschodniej Rynku. Pozytywnie rozpatrzone zostały także projekty z Oławy ( rewitalizacja centrum Oławy) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (Centrum Edukacji Astronomicznej w Białkowie) – wylicza marszałek Cezary Przybylski.
Działania rewitalizacyjne, prowadzone w ramach działania 6.3 „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów”  mają charakter kompleksowy  i wynikają z Programów Rewitalizacji. Każda gmina chcąc ubiegać się o środki unijne z tego źródła musiała taki program opracować. Na 169 gmin
w województwie opracowało je aż 117.  Dolny Śląsk jako jeden  z pierwszych w kraju ogłosił konkursy infrastrukturalne na rewitalizację w ramach RPO na lata 2014-2020.

Komentarze   

Permalink1 +3 spajker
RE: Marszałek przekazuje miliony na rewitalizacje
marszałek przekazuje setki milionów na rewitalizację, dobry chłop z niego. ile zarabia ten marszałek że stać go na takie kosztowne gesty?
dzięki marszałkowi UE przekaże 40 milionów na coś tam. ten marszałek to lepszy niż marszałek rola-żymierski.

marszałek niczego nie finansuje, wydatki na bzdety pod tytułem rewitalizacja wieży ratusza w podpierduchowie finansują uczniowie podstawówek, którzy kupując pączki w sklepiku szkolnym płacą zwarty w tych pączkach 23% vat i grosz do grosza polska płaci swoją składkę do budżetu UE. później jakiś koleś na posadzie marszałka za jedyne 15 kilo co miesiąc skamle w UE, dajcie remont kościoła/ratusza część tej polskiej składki do UE i jak coś co z polski wyjechało w jakieś cząstce do polski wróci to sukces wsióra na urzędzie. dawcy kapitału są anonimowi ale polski marszałek ( wcześniej traktorzysta) spotka się z czeskim hetmanem ( wcześniej bufetowa) i podpiszą jakiś megaważny dokument. pieniędzmi dzieci ze szkolnego sklepiku jakiś marszałek buduje sobie swoje ego. jeżeli to rozumie to jest [censored]em a jak nie rozumie to jest durniem. non tertium datur.
2018-09-26 21:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz