W czasie wakacji policjanci nałożyli łącznie 1110 mandatów karnych
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Strzelińscy policjanci zakończyli działania „Bezpieczne Wakacje 2017”. Czas na podsumowanie. Policjanci ze strzelińskiej jednostki oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego od 24 czerwca do 31 sierpnia br. prowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2017”.
W ramach tych działań policjanci brali udział w obsłudze 10 wypadków drogowych, w których rannych zostało 11 osób, obsłużyli 95 kolizji drogowych. Na szczęście, nie było ofiar śmiertelnych. W sumie funkcjonariusze skontrolowali 1912 pojazdów, w tym 21 autobusów, zatrzymali 18 pijanych kierowców i 118 dowodów rejestracyjnych (głównie za brak aktualnych badań technicznych i uszkodzeń po zdarzeniach drogowych) oraz zanotowali 3 wykroczenia z powodu nieprawidłowego przewożenia dzieci. W tym czasie policjanci nałożyli łącznie 1110 mandatów karnych.
- Podsumowując, wakacje przebiegły w miarę bezpiecznie – mówi asp. Sztab. Ireneusz Szałajko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Daje się jednak zauważyć stałą tendencję kierujących pojazdami, że krótko po rozpoczęciu opadów deszczu nie dostosowują prędkości do warunków na drodze i powodują kolizje drogowe, a tym samym zakłócenia płynności ruchu na drogach naszego powiatu.

Komentarze   

Permalink1 +1 Andrzej
Jak długo
mam pytanie do redakcji " Jak długo będą jeszcze zamieszczać to samo zdjęcie plicjanta kontrolującego samochód kolegi na parkingu Komendy Miejskiej w Strzelinie". To zaczyna już być nudne podziwiać tego samego policjanta który ciężko pracuje w terenie tzn na podwórku Komendy, albo jesteście gazetą albo szmatławcem na który szkoda pieniędzy i czasu.
2017-09-19 16:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz