W minioną sobotę strażacy z Przeworna dwukrotnie interweniowali przy ul. Strzelińskiej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno strażacy dwukrotnie interweniowali przy ul. Strzelińskiej w Przewornie. Pierwszy raz około godz. 15.30. Wówczas paliły się w nieużywanej stodole różne odpady. Pożar szybko ugasili strażacy z OSP Przeworno, którzy na miejsce przyjechali dwoma wozami bojowymi.
Drugi pożar wybuchł w tym samym podwórzu około godz. 19.00. Tym razem ogień pojawił się w pomieszczeniu gospodarczym jednak po przeciwnej stronie. Na piętrze palił się strop na powierzchni ok. 2 m2. Do pożaru przyjechały dwie jednostki OSP z Przeworna. Do akcji zadysponowano również jednostkę JGR ze Strzelina. Zanim jednak zawodowcy dotarli do Przeworna, ogień ugasili strażacy z OSP, podając wodę na źródło ognia. Następnie za pomocą pilarki usunęli obrzeża nadpalonego stropu. Po uprzednim przewietrzeniu, przeszukano obiekt. W środku nie było osób poszkodowanych.
Na miejscu pojawił się również patrol policji. Przyjechał również zespół z zakładu energetycznego, ponieważ w budynku były przewody elektryczne. Elektrycy sprawdzili instalację. Okazało się, że prąd nie był do niej doprowadzony. Stwierdzono więc, że na pewno zwarcie nie mogło być przyczyną pojawienia się ognia. Tym bardziej sprawa była podejrzana, że niemal przez całą sobotę padał deszcz, a dachy w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie pojawił się ogień, były nieszczelne. Jak informuje Jacek Bury, komendant gminny OSP Przeworno, przyczyną pożaru, zdaniem policji, było podpalenie. Postępowanie wyjaśniające w sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież