Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o planowanych zmianach w policji. Miały one dotyczyć wyposażenia policjantów w terminale do płatności kartą, co poprawiłoby możliwość egzekwowania mandatów. Strzelińscy kierowcy byli zadowoleni z tego pomysłu. Zgodnie przyznali, że nie zawsze noszą przy sobie gotówkę, ale kartę najczęściej tak.
Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia umożliwi policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki temu, ukarany może od razu opłacić mandat na przykład karta płatniczą. Wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej.
W przypadku płatności kartą, przyjmujący mandat poniesie koszty opłat bankowych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie patrole policji będą wyposażone w terminale. W strzelińskiej jednostce są trzy takie terminale, w które wyposażeni są policjanci ruchu drogowego. Kierowcy mogą płacić w ten sposób za mandaty od 20 stycznia br. To nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla sprawców wykroczeń, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce.

Komentarze   

Permalink1 +2 spajker
RE: Za mandat zapłacimy kartą
"Strzelińscy kierowcy byli zadowoleni z tego pomysłu."---teraz to już każdy zechce dostać taki mandat płacony kartą. do tej pory kierowcy nie lubili mandatów, zadowolenie nadeszło wraz z nową zabawką dla policji. może jeszcze politycy, co to miliony zagrabili zwrócą te pieniądze państwu przy użyciu takiego terminala. no może komisja smoleńska co to już setki milionów kosztuje zwróci pieniądze przy użyciu terminala. no może mecenas dubieniecki z zarzutami przytulenia 14 milionów przez taki terminal kartą te zarzucane 14 milionów zapłaci. no może padre rydzyk miłośnik pieniędzy publicznych za pomocą tego terminala odda te pieniądze, które na uratowanie stoczni gdańskiej zbierał, no może ci politycy co to służbowo na mauritius z szamanem mauritiusa politykę omawiają zechca oddać te wycieczkowe pieniądze za pomocą tego urządzenia, no może jurek owsiak, który jak czytam 14 dni z kolegami w tropiki odpocząć po kampani promowania siebie jeździ odda społeczeństwu za pomnocą terminala płatniczego tą część pieniędzy, którą dzieci na leczenie mu wrzuciły a on na leczenie swojego humoru w tropikach trwoni. no może strzelińscy politycy za pomocą tego terminala oddadzą społeczeństwu pieniądze upychane od 25 lat w prywatną kieszeń biznesowo-politycznej wydmuszki. taki terminal płatniczy to dobra sprawa.
2018-02-01 14:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz