- Sprawcy musieli odciąć kłódkę, której później nie znalazłem - mówi Józef Czerniak z Miłocic
Zuchwali sprawcy ukradli niedawno cenny sprzęt w kilku miejscowościach w gminie Przeworno. Mieszkańcy, mimo że zgłosili sprawę na policję, to ciągle żyją w obawie o własne mienie. Czy mają jakieś podejrzenia?
Noc z 4 na 5 lutego to feralny czas dla mieszkańców gminy Przeworno. W remizie OSP w Jegłowej nieustaleni dotąd sprawcy ukradli sprzęt, który strażacy wyceniają na ok. 6 tys. zł. - 5 lutego rano nasz kolega wszedł do remizy, aby włączyć nagrzewnicę. Po chwili zobaczył, że w jednej z bram wjazdowych jest wybita szybka. Zadzwonił on później po policję - mówił druh OSP Jegłowa Wojciech Laszczyński. Później okazało się, że brakuje pilarki do drewna, a także piły do stali i betonu.- W jednej z bram wjazdowych była wybita szybka - tłumaczy druh Wojciech Laszczyński z OSP Jegłowa
Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Przewornie Jacek Bury przyznał, że jest to duża strata dla jednostki. - Straciliśmy podstawowy sprzęt niezbędny do prowadzenia działań ratowniczych, ale także do usuwania skutków wichur i nawałnic. Należy wspomnieć, że silne wiatry ostatnio bardzo często nawiedzają nasze tereny - zaznaczył Bury. Nad utratą sprzętu ubolewa również prezes OSP Jegłowa Robert Deja. - Narzędzia te służyły naszej jednostce do likwidacji miejscowych zagrożeń. Przecież coraz częściej musimy interweniować przy usuwaniu powalonych drzew, a pilarka była nam do tego niezbędna. Nie możemy brać udziału w różnego rodzaju w akcjach. Jednostka jest mała i dbamy o nią, jak możemy. Sprawca tego haniebnego czynu pozbawił nas podstawowych narzędzi do pracy które mają służyć całemu lokalnemu społeczeństwu - podkreślił prezes.
Strażacy z Jegłowej są zdruzgotani po utracie cennego sprzętu
,,Połamałbym ręce...”
St. asp. Ireneusz Szałajko z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie potwierdził, że 5 lutego rano dyżurny otrzymał zgłoszenie o włamaniu do remizy w Jegłowej. - Policjanci wykonali czynności procesowe i zebrali informacje na temat zdarzenia. Zabezpieczyli ślady, które znalazły się na miejscu. Będziemy ustalać czy sprawca mógł ukraść coś jeszcze. W ten dzień odnotowano włamania także w innych miejscowościach. Sprawdzamy, czy miało to związek z kradzieżą w Jegłowej. Chciałbym uczulić wszystkich mieszkańców, którzy mają na swoich posesjach cenne przedmioty, żeby je zabezpieczyli w odpowiedni sposób. Jeśli ktoś z państwa posiada informacje, które mogą nam pomóc w namierzeniu sprawcy, prosimy o kontakt z naszą komendą. To zdarzenie zakwalifikowaliśmy jako kradzież z włamaniem i grozi za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności - informował Szałajko.
Na szczęście, strażacy z Jegłowej nie pozostali sami z tym problemem. Marek Leśniak ze sklepu Stihl w Strzelinie zaoferował im pomoc. - Wszystko zaczęło się od portalu Strzelin 998, gdzie Marek Leśniak (z lewej) ze sklepu Stihl Strzelin przekazał jednostce OSP Jegłowa pilarkę spalinową. W środku prezes Robert Deja, a obok druh Wojciech Laszczyńskiadministrator szczegółowo opisał sprawę. Nie wiem, jak trzeba być naiwnym, żeby kraść sprzęt, który może zaszkodzić nawet samemu złodziejowi, kiedy rozbije się na drzewie, a strażacy nie będą mogli mu pomóc, bo nie będą mieli pilarki. Żeby pomóc w ujęciu sprawcy, podarujemy jedną z pilarek osobie, która w sposób pośredni bądź bezpośredni, wskaże winowajcę. Jeżeli nie ustalimy sprawcy, to do jednostki powędruje taka sama pilarka jaką strażacy mieli wcześniej. Sam połamałbym ręce temu, kto przyczynił się do kradzieży sprzętu - powiedział Leśniak. Pilarkę przekazano w poniedziałek, 12 lutego, w sklepie Stihl w Strzelinie.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Dst
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Ino tym poziomie właśnie mówię. Brak ci go. A uważasz że jest inaczej. A pacholka to widzisz w lustrze codziennie rano I dlatego masz ten kompleksy. Ale to nie twoja wina to taki niesprawiedliwy los.
0
Gravatar
spajker
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Dst powiedziała :
Umówić z toba?? A po co?? Jest pewien poziom do którego nie wolno mi się znizac. Twój poziom już dawno sięgnął bruku. A jak poczytasz ze zrozumieniem te brednie co wypisujesz pod każdym artykułem w SR to może zrozumiesz choć wątpię o czym piszesz.
żeby do jakiegoś poziomu się zniżyć trzeba najpierw jakiś poziom mieć. wiedz o tym PZPRowski pachołku.

0
Gravatar
Dst
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Umówić z toba?? A po co?? Jest pewien poziom do którego nie wolno mi się znizac. Twój poziom już dawno sięgnął bruku. A jak poczytasz ze zrozumieniem te brednie co wypisujesz pod każdym artykułem w SR to może zrozumiesz choć wątpię o czym piszesz.
0
Gravatar
spajker
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Dst powiedziała :
Za bystry to nie jesteś. Najpierw cię zbadać A potem jeżeli okazałoby się że jesteś normalny to powinni się zabrać za wpisy I komentarze. A delikty dyscyplinarne jako dziedzinę prawną zwaną dalej penalizacja zostaw w spokoju. Bo trzeba się na czymś znać żeby się wypowiadać. A josipa też zostaw w spokoju.
"delikty dyscyplinarne zwane dalej penalizacją", doskonałe, nikt nie wie co to takiego, ty też nie wiesz. w temacie kradzieży masz coś do powiedzenia czy chcesz się ze mną umówić i nie wiesz jak mnie podejść?

0
Gravatar
spajker
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Ja powiedziała :
Oj widzę że się madrusiowi spikerowi trafił przeciwnik. Twardo opór stawia. Widać że inteligentny chłop. Brawo kimkolwiek jesteś dst. PozdrawiamTylko czy warto w dyskusję wdawać się w dyskusję wdawać.????
chłop i owszem, nie ma zdania w przedmiocie artykułu i niezależnie od treści artykułu pisze o mnie a nie o temacie SR.

0
Gravatar
Ja
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Oj widzę że się madrusiowi spikerowi trafił przeciwnik. Twardo opór stawia. Widać że inteligentny chłop. Brawo kimkolwiek jesteś dst. PozdrawiamTylko czy warto w dyskusję wdawać się w dyskusję wdawać.????
0
Gravatar
Dst
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Za bystry to nie jesteś. Najpierw cię zbadać A potem jeżeli okazałoby się że jesteś normalny to powinni się zabrać za wpisy I komentarze. A delikty dyscyplinarne jako dziedzinę prawną zwaną dalej penalizacja zostaw w spokoju. Bo trzeba się na czymś znać żeby się wypowiadać. A josipa też zostaw w spokoju.
0
Gravatar
spajker
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Dst powiedziała :
Tobie chłopaku już nikt nie pomoże. Lekarze zawiedli, farmakologia też nie dała rady, a żaden psychiatra nie podejmie się tego przypadku. Przykre, ale prawdziwe. Lotne komentarze, które wg Ciebie są błyskotliwe powinny być przekazane odpowiednim władza I dokładnie zbadane pod kątem postawienia odpowiednich zarzutów.
hm... no albo niepoczytalność albo odpowiedzialnoś ć karna. nie da się zrobić dwa w jednym. skonsultuj z radnymi, oni nazbierają 35 IQ i znajdą z tobą wspólny język. jeżeli moje posty winny zostać zbadane pod kątem penalizacji to chylę przed tobą czoła. jesteś kolejnym wcieleniem samego josifa wissiarionowicz a.

0
Gravatar
RR
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
jak można napisać na łamach gazety jakie ślady pozostawili sprawcy i co zabezpieczyła policja??? Może jeszcze dajcie cynę w jakim kierunku idzie śledztwo...
0
Gravatar
Dst
RE: W jedną noc okradli kilka domów i remizę
Tobie chłopaku już nikt nie pomoże. Lekarze zawiedli, farmakologia też nie dała rady, a żaden psychiatra nie podejmie się tego przypadku. Przykre, ale prawdziwe. Lotne komentarze, które wg Ciebie są błyskotliwe powinny być przekazane odpowiednim władza I dokładnie zbadane pod kątem postawienia odpowiednich zarzutów.
0

Przeczytaj też