Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zbliża się czas majowego wypoczynku, który sprzyja osobom chcącym skorzystać z nieobecności właścicieli posesji lub nieruchomości, aby włamać się lub dokonać kradzieży cudzego mienia. Policja strzelińska zachęca do zastosowania się do poniższych rad, by zapobiec utracie mienia.

 1. Wyjeżdżając z domu nie zostawiaj śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. pozostawiona w skrzynce pocztowej korespondencja, reklamy pod drzwiami mieszkania.

 2. Zostaw klucze od mieszkania osobie godnej zaufania, która podczas Twojej nieobecności odbierać będzie korespondencję, usunie pozostawiane pod drzwiami reklamy itp.

 3. Udając się w podróż pociągiem lub autobusem nie zostawiaj bez żadnego nadzoru, nawet na krótką chwilę bagażu.

 4. Podczas podróżowania pociągiem lub autobusem, jeżeli musisz wyjść lub przesiąść się zabierz ze sobą dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy.

 5. Nie zasypiaj w czasie podróży.

 6. Nie pozostawiaj na plaży lub kąpielisku w torebce, torbie plażowej lub odzieży bez żadnego dozoru dokumentów, pieniędzy, kart płatniczych lub innych wartościowych przedmiotów.

 7. Wychodząc z pokoju lub domku campingowego zawsze pamiętaj o zamknięciu okien

  i drzwi.

 8. Nie zostawiaj w samochodzie w widocznym miejscu bagaży, torebek, laptopów i innych drogich przedmiotów, które mogą wzbudzić zainteresowanie złodzieja.

 9. Robiąc zakupy nie odkładaj na bok portfela, telefonu lub torebki.

 10. W miejscach zatłoczonych noś torebkę, plecak lub inny podręczny bagaż przy sobie, przed sobą lub pod ramieniem
  W tym przypadku przypięcie zabezpieczenia roweru do ramy byłoby bardziej skuteczne

Dodaj komentarz