Samochodzik jest niewielki ale pan Zbyszek mieści się w nim - To idealne rozwiązanie na krótkie trasy i dojazdy do pracy - uważa nasz rozmówca
Samochodzik jest niewielki ale pan Zbyszek mieści się w nim - To idealne rozwiązanie na krótkie trasy i dojazdy do pracy - uważa nasz rozmówca
Mieliśmy w historii polskiej motoryzacji kultowego już malucha, który doczekał się następcy. Wprawdzie czterokołowce, o których mowa, nie są samochodami i nie produkuje się ich w Polsce, ale są. Jednym z posiadaczy takiego pojazdu jest Zbigniew Chudzik z Sarb.
Na zatłoczonych strzelińskich ulicach można ostatnio zobaczyć niewielkie samochody, które zwracają na siebie uwagę linią karoserii i... niewielką prędkością, z jaką się poruszają. - Od roku poruszam się czterokołowcem – powiedział pan Zbigniew i wskazał pojazd stojący obok. Na pozór jest to samochód to znaczy, że żeby kierować nim wyjechać na drogę publiczną potrzebne jest prawo jazdy? Nic bardziej mylnego. Microcar w wersji, jaką posiada nasz rozmówca, można jeździć na kartę motorowerową lub bez żadnych uprawnień... o ile skończyliśmy 18 lat. Z formalnego punktu widzenia kwadrycykl lekki, bo są również ciężkie, waży do 350 kg. Wyposażony jest w silnik o pojemności 500 cm3. Pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, co ułatwia korzystanie z niego nawet niewprawnym kierowcom - Zdecydowałem się na zakup tego pojazdu, ponieważ nie mam prawa jazdy, a chodzenie na kurs, koszt z tym związany, byłoby dla mnie uciążliwe. Poza tym potrzebuję dostać się do pracy do Przeworna. Czasami wybieram się do Grodkowa czy Strzelina, a do tego samochód mi nie jest potrzebny – przyznał nasz rozmówca.
Więcej w wydaniu papierowym...

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Gregor
Autko
Totalna bzdura nie ma takiej możliwości poruszania się tym po ulicy bez prawka od 2013 roku by poruszać się czymś takim trza posiadać prawo jazdy kategori Am czyli kartę motorowerową ze zdjęciem kursy na tą kategorię wykonują każde wordy koszt to ponad 8 stuwek po 18 roku to se możesz rowerkiem jechać kto nie wierzy niech idzie na Posterunek lol
0
Gravatar
pio
RE: Kwadrycykle robią furorę
500 bo to diesel w benzynie maja 50
0
Gravatar
kosiarz
RE: Kwadrycykle robią furorę
Łahcim powiedziała :
Wkradł Wam się błąd. Gdyby silnik miał 500ccm pojemności to nie byłby taki powolny i nie możne by było jeździć nim na kartę motorowerową :P
Moja kosa spalinowa ma 54cm.

0
Gravatar
Znawca
RE: Kwadrycykle robią furorę
Łahcim powiedziała :
Wkradł Wam się błąd. Gdyby silnik miał 500ccm pojemności to nie byłby taki powolny i nie możne by było jeździć nim na kartę motorowerową :P
Popatrz sobie w oferty sprzedaży takich samochodów, wszystkie mają 500 ccm. 50 ccm to ma kolarek a takim silniczkiem nie uciągnąłbyś 350 km masy własnej + 180 kg kierowca i pasażer. Razem prawie 600 kg.

0
Gravatar
spajker
RE: Kwadrycykle robią furorę
kwadrycykle czy wyrób samochodopodobn y. nie trzeba mieć prawa jazdy. na f126p trzeba mieć prawo jazdy. taki kwadrocyklista jedzie podróbą samochodu bez prawa jazdy . jest na legalu czyli bezpiecznie. kierowca tira wsiądzie po piwie na rower i do pierdla z nim. on jest zagrożeniem na drodze. kierowca tandetnego samochodu bez testu egzaminacyjnego jest bezpieczny. jak mnie złapie policja na drodze to im powiem że jadę kwadrycyklem albo automobilem. powinni się odczepić, bo zanim zrozumieją to im 15 lat do emerytury minie.
0
Gravatar
Łahcim
50, a nie 500cm3
Wkradł Wam się błąd. Gdyby silnik miał 500ccm pojemności to nie byłby taki powolny i nie możne by było jeździć nim na kartę motorowerową :P
0

Przeczytaj także