Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

O złym stanie dróg w naszym powiecie wiedzą wszyscy. Nie tylko nasi mieszkańcy, ale również kierowcy z innych regionów. Powiat złożył dwa wnioski na dofinansowanie remontów. Tylko dwa, czy aż dwa? Rozmawialiśmy na ten temat z Aleksandrem Ziółkowskim, wicestarostą strzelińskim.

Już niedługo może okazać się, że opady i niska temperatura uniemożliwią prace na drogach. Z drugiej strony jesień to w samorządach czas planowania budżetu na przyszły rok. Jest to o tyle ważne, że w nowym budżecie należy zarezerwować środki na tzw. wkład własny dla inwestycji realizowanych z udziałem środków zewnętrznych. W przypadku dróg powiatowych bez takiego wsparcia remontów byłoby jeszcze mniej lub w ogóle. - Na dziś jedynym programem, z którego można pozyskiwać środki na remonty dróg jest Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2016-19 – poinformował nas wicestarosta Aleksander Ziółkowski. - Złożyliśmy tylko dwie aplikacje do tego programu, bo na tyle pozwalają założenia programu. Wniosków wprawdzie można składać więcej, ale wojewoda wybiera tylko dwa z danego powiatu. A w przypadku gmin, jeden. Termin składania wniosków upływał 15 września. Dochowaliśmy tego terminu, a teraz czekamy na ocenę przez służby wojewody. Chcemy przebudować dwa niespełna kilometrowe odcinki dróg. Jeden w gminie Wiązów i jeden w gminach Strzelin i Przeworno. Jeżeli chodzi o tę pierwszą inwestycje, to będzie to kontynuacja przeprowadzonego kilka lat temu remontu ul. Biskupickiej. Teraz chcemy, wspólnie z gminą Wiązów i korzystając ze środków budżetu państwa, wyremontować jeszcze ok. 1 km drogi w kierunku do Jędrzychowic. Droga jest w złym stanie technicznym, mieszkańcy i samorządowcy uważają, że potrzebny jest remont drogi do Jędrzychowic, ale na razie stać nas tylko na pierwszy odcinek tej drogi. Z prostej przyczyny, powiatu strzelińskiego nie stać na remont całej drogi z własnych środków, w powiecie nie ma też środków na tzw. wkład własny gdyby chcieć realizować inwestycję z zewnętrznym dofinansowaniem – wyjaśnił wicestarosta. - Drugi wniosek dotyczy również...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink2 -1 dst
Jaki Pan taki kram
Od czasu ostatniej dobrej zmiany w powiecie tak się właśnie teraz naprawia, za starego kierownika PZD na pewno drogi lepiej ,,łatali'', głównie asfaltem i całymi odcinkami nie jak obecnie,dzisiaj na północ jutro na wschód itd.
2017-10-19 14:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +3 Jaś
RE: Dwa razy po niespełna kilometr
Przez dziesiątki lat drogi nie były remontowane to gdzie te pieniądze? W innych "biedniejszych" okolicznych powiatach coś się robi. W strzelińskim prawie nic. Zróbcie raz a porządnie. Droga Strzelin- Przeworno i dalej na Grodków wymaga natychmiastowej wymiany nawierzchni. Do Jegłowej zrobić ścieżkę rowerową obok jezdni i będzie ok na lata. Pomysły typu ścieżki po starych torowiskach nie wypalą a wydajecie niepotrzebnie kasę.
Obecne działania (raz na rok)ograniczają się do łatania dziur. I to nie sensownie na całym odcinku, tylko troszkę tu troszkę tam. Podobnie było z równaniem poboczy. Partanina.
2017-10-19 00:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz