Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
8 listopada szkoły w całej Polsce obchodzą dzień pn. Śniadanie Daje Moc. Pogram jest odpowiedzią na wiele badań prowadzonych od 2011r., które dały alarmujące rezultaty.
Wynikał z nich m.in., że dzieci z blisko 40% klas I-VI nie jedzą drugiego śniadania, 220 tys. odżywia się w sposób niewystarczający dla ich prawidłowego rozwoju, np. wychodzi z domu, nie jedząc posiłku czy nie je codziennie obiadu, a ok. 130 tys. skarży się z powodu niedożywienia. Akcja powstała więc, by pokazać jak ważny jest ten posiłek i dlaczego warto jeść zdrowe śniadanie. Biorą w niej udział także szkoły z naszego powiatu, a wśród nich Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelinie, którą w tym roku odwiedziliśmy. Dzieci spotkały się w klasach, by wspólnie przygotować i zjeść posiłek. Przyniosły składniki potrzebne do zrobienia pysznego śniadania. Nie zabrakło wśród nich wędliny, sera i warzyw – źródła witamin. Same, z małą pomocą nauczycieli i rodziców, smarowały kromki i kroiły produkty.
Na talerzach pojawiły się kolorowe kanapki bogato ozdobione nasionami zbóż, a nawet sałatki. Przy okazji śniadania uczniowie dowiedzieli się o zasadach zdrowego żywienia. Omawiali piramidę zdrowia, kolorowali i rysowali zdrowe produkty żywnościowe. Na zakończenie na wszystkich czekał deser, ale zdrowy, bo z owoców. Takie śniadanie na pewno dostarczyło im mocy na intensywny dzień w szkole.
Przyda się też niewielka pomoc dorosłych


Dodaj komentarz