Starosta Marek Warcholiński stwierdził, że wypełnił wyrok sądu
Strzelińscy radni już po raz drugi debatowali nad wyrażeniem zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Renatą Dobucką. Przy tym punkcie dyskutowano najdłużej. Pojawiło się wiele wątpliwości i pytań. Czy starosta Marek Warcholiński przywrócił byłą sekretarz na stanowisko i dlaczego ponownie chce ją zwolnić? Ilu jest sekretarzy w starostwie? Kto uznał, że łamane są postanowienia sądu? Ponadto mowa była też o obwodnicy i odbudowie ratusza.
Obrady XXXIX sesji Rady Miejskiej Strzelina odbyły się we wtorek, 28 listopada. Sprawozdanie z działalności między sesjami przedstawiła burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk.
Poinformowała o spotkaniu z prezesem Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Było ono konieczne ze względu na fakt, iż na opiekę paliatywną w powiecie strzelińskim przeznaczone są pieniądze na trzech pacjentów. - Dosłownie trzy osoby mogą być zakontraktowane w ramach NFZ i objęte opieką paliatywną. Jest to w porównaniu do innych powiatów zdecydowanie zbyt mało. Na naszym terenie zapotrzebowanie jest duże. Dyrektor ma się przyjrzeć co jest przyczyną tak niesprawiedliwego potraktowania naszego powiatu – powiedziała burmistrz.
Długa dyskusja i wiele pytań. Radni nie byli zadowoleni, że ponownie musieli decydować o wyrażeniu zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną
Będzie przebudowa
Odbyło się też spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Zarząd zadeklarował, że do przyszłego planu budowy obwodnic zostanie zaproponowana też obwodnica Strzelina. - To jest już konkret, którego dotychczas nie usłyszałam. Wiem, że jest jeszcze daleka droga, ale zapewnienie padło. Podtrzymano też deklarację, że trwają prace dokumentacyjne związane z przebudową ronda. W przyszłym roku, w okresie wakacji, rondo ma być przebudowane – mówiła Pawnuk.
Ponadto radni dowiedzieli się, że spółka Strzeliński Ratusz została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, a jej prezesem został Zdzisław Rataj. Niezwłocznie przystąpił do prac związanych z realizacją projektu. Pierwotna dokumentacja zakładała drogie prace związane z zabezpieczeniem istniejących murów ratusza. Byłaby to kwota około 10 mln zł. Prawdopodobnie zlecone zostanie badanie stanu murów. - Jeden ze specjalistów jest zdania, że można uniknąć tej kosztownej operacji i zrobić to dużo taniej, lepiej i bezpieczniej – dodała burmistrz.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Karol Piszczel powiedziała :
Właśnie to ich napędza. Wasze zainteresowanie nimi. Dla mnie efekty są decydujące. Spełnia oczekiwania, pracuje dla dobra społeczności, bilans jest dodatni pracuje. Nie to won z brakiem powrotu do rządzenia. Popatrzcie ilu takich niedorajdów i nieudaczników przewinęło się przez lata. Nic się nie działo nic nie wytworzyli, nawet administrować nie potrafili i latami drążyli budżety samorządów, a przy każdych wyborach wypływali i zachowywali stołki.
produkt przemiany materii ma to do siebie że zawsze wypływa. społeczeństwo ma to do siebie że jego "władza" ujawnia się raz na 4 lata a polega na postawieniu krzyżyka przy kandydacie x albo przy kandydacie y. menel z konopnickiej ma taką sama siłę głosu jak profesor jagiellonki. to się nazywa przyzwyczajenie , kogo być nie wybrał zawsze jest to samo. te same buzie. stołki dla stolców. który z wyborców albo z włodarzy zrozumie postulat aby zmniejszyć redystrybucyjno ść państwa? wybory wygrywa się zdjęciem z celebrytą, z wałęsą, z bezmyślnym uśmiechem, z hasłem że od jutra wszystko się zmieni. głosują już tylko rodziny i znajomi kandydatów, głosują już tylko ortodoksyjni wyznawcy jakiejś partii politycznej. społeczeństwo nie jest suwerenem, społeczeństwo jest listkiem figowym zasłaniającym głupotę i despotyzm wybranych. to tak jakoś nie od wczoraj.

0
Gravatar
...
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Karol Piszczel powiedziała :
Właśnie to ich napędza. Wasze zainteresowanie nimi. Dla mnie efekty są decydujące. Spełnia oczekiwania, pracuje dla dobra społeczności, bilans jest dodatni pracuje. Nie to won z brakiem powrotu do rządzenia. Popatrzcie ilu takich niedorajdów i nieudaczników przewinęło się przez lata. Nic się nie działo nic nie wytworzyli, nawet administrować nie potrafili i latami drążyli budżety samorządów, a przy każdych wyborach wypływali i zachowywali stołki.
Nie pisz w czasie przeszłym. To dotyczy również czasu teraźniejszego. Nie przewinęło się - tylko przewija się, nie zachowywali stołki - tylko zachowują stołki.

0
Gravatar
Karol Piszczel
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Właśnie to ich napędza. Wasze zainteresowanie nimi. Dla mnie efekty są decydujące. Spełnia oczekiwania, pracuje dla dobra społeczności, bilans jest dodatni pracuje. Nie to won z brakiem powrotu do rządzenia. Popatrzcie ilu takich niedorajdów i nieudaczników przewinęło się przez lata. Nic się nie działo nic nie wytworzyli, nawet administrować nie potrafili i latami drążyli budżety samorządów, a przy każdych wyborach wypływali i zachowywali stołki.
0
Gravatar
spajker
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Franek powiedziała :
Skoro Spajker jestes chory na tzw. umysle jak twierdzisz, to kazdym razem publikujac swoje wypociny przypomninaj nam o tym. Ale to za kazdym razem. Wowczas naprawde ze zrozumieniem wszyscy Cie potraktujemy. Glowa do gory chlopie. Nawet w psychiatrii nie ma przypadkow beznadziejnych.
"przypomninaj nam o tym. Ale to za kazdym razem"--- oczywiście, ja wam franek będę przypominał. wy franek jesteście zdrowi na umyśle no ale z pamięcią to już coś nie tego. moja umysłowa przypadłość to alergia na durniów. wasza przypadłość tow franek to kłopoty z pamięcią a i dobre rozpoznanie zagadnień psychiatrii poparte doświadczeniem własnym.

0
Gravatar
Franek
Szkoda Spajkera
Skoro Spajker jestes chory na tzw. umysle jak twierdzisz, to kazdym razem publikujac swoje wypociny przypomninaj nam o tym. Ale to za kazdym razem. Wowczas naprawde ze zrozumieniem wszyscy Cie potraktujemy. Glowa do gory chlopie. Nawet w psychiatrii nie ma przypadkow beznadziejnych.
0
Gravatar
spajker
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Karol Piszczel powiedziała :
Interesują mnie inwestycje, rondo przy Orlenie, remont ul. Wolności, przebudowa 1 Mają, obwodnicą Strzelina, ul. na terenie byłej fabryki mebli, remont drogi w Szczawinie, Mikoszowem, chodnik w Strzegowie, ul. Energetyków. A sprawą pani Dobuckiej i pana starosty niech się zajmą służby medyczne jako kliniczny przypadek złośliwości i głupoty. Może się ktoś doktoryzuje.
no ten tego, większość budżetu powiatu idzie właśnie na szpital czyli na służby medyczne. mnie interesuje ten spór. nie przesądzam kto ma rację w tym sporze no ale co to za władca, który podwładnego zwolnić nie może? jak on ma robić rzeczy wielkie kiedy rzeczy małych czyli wymiany personelu mu zrobić nie wolno? skąd władca ma wziąć pieniądze na rondo jak poszły na zasądzone odszkodowanie? skąd on ma mieć czas na obwodnicę jak swój czas zużywa na wieczny spór? jak on ma kierować zespołem kiedy zespół w części jest przeciwko niemu? garnitur i ważny stempel z człowieka małego nie uczyni człowieka wielkiego. dotyczy to obu stron sporu. obydwie strony sporu nadają się do wylotu za upór, za narażanie organizacji na straty finansowe, za narażanie organizacji na utratę wizerunku, za przedkładanie prywatnych animozji nad sprawy publiczne. taki spór jest testem jakości radnych i starosty. piłsudski siedział w restauracji i zapalił jak to miał w zwyczaju. przyszedł kelner i powiedział że tu palić nie wolno. piłdudski odparł, a przepraszam, nie wiedziałem i zgasił fajkę.

0
Gravatar
Karol Piszczel
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Interesują mnie inwestycje, rondo przy Orlenie, remont ul. Wolności, przebudowa 1 Mają, obwodnicą Strzelina, ul. na terenie byłej fabryki mebli, remont drogi w Szczawinie, Mikoszowem, chodnik w Strzegowie, ul. Energetyków. A sprawą pani Dobuckiej i pana starosty niech się zajmą służby medyczne jako kliniczny przypadek złośliwości i głupoty. Może się ktoś doktoryzuje.
0
Gravatar
spajker
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Franek powiedziała :
Juz pare razy proponowalem by objac natychmiastowa opieka medyczna Spajkera. Jego komentarze uwlaczaja nawet ludziom, nie zawsze z ich winy, z brakiem podstawowej wiedzy czy tzw. rozumu. Redakcja SLOWA osmiesza sie cytujac opinie chorego czlowieka z inteligencja rowna inteligencji siedmiu kamieni polnych.To jest naduzycie.Tu trzeba czlowiekowi szybko pomoc a nie wystawiac na posmiewisko celem kreowania taniej rozrywki. Wladze miasta z pewnoscia pomoga w zalatwieniu formalnosci w pomocy medycznej temu osobnikowi.
"Jego komentarze uwlaczaja nawet ludziom, nie zawsze z ich winy"---moje komentarze uwłaczają nawet frankom, nie tylko ludziom. neguję tępotę i szkodnictwo, jak ktoś jest ich nosicielem to oczywiście to ujawniam.

0
Gravatar
spajker
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Maria2 powiedziała :
Franek powiedziała :
Juz pare razy proponowalem by objac natychmiastowa opieka medyczna Spajkera. Jego komentarze uwlaczaja nawet ludziom, nie zawsze z ich winy, z brakiem podstawowej wiedzy czy tzw. rozumu. Redakcja SLOWA osmiesza sie cytujac opinie chorego czlowieka z inteligencja rowna inteligencji siedmiu kamieni polnych.To jest naduzycie.Tu trzeba czlowiekowi szybko pomoc a nie wystawiac na posmiewisko celem kreowania taniej rozrywki. Wladze miasta z pewnoscia pomoga w zalatwieniu formalnosci w pomocy medycznej temu osobnikowi.
Największy problem, to przemoc jaką stosuje w swoich postach szczególnie wobec kobiet. I to się podoba, bo natychmiast obok jego wpisów pojawiają się jakieś plusy. Ciekawe jakby ci "plusowcy" zachowaliby się w sytuacji gdyby taka słowna przemoc dotknęła najbliższą im osobę np na ulicy. Podeszliby do spajkera i pogłaskali go po głowie?Drugi problem to postawa redakcji. Nieusuwanie takich wpisów to akceptacja ich treści. Panie redaktorze naczelny pytam zatem - gdyby ktoś na ulicy takimi słowami potraktował pana - matkę, żonę, siostrę - jak wówczas by się pan zachował? Stanął z boku, neutralnie, bez reakcji? Czy można akceptować poniżające, nienawistne posty i codziennie bez odrazy patrzeć w lustro?
mamy cię. jestem absolwentem celestyna, człowiekiem z autyzmem. duet franek i maria2 publicznie szydzą ze mnie wiedząc że mam autyzm. ich nękanie jest zaplanowane i świadome albowiem nie wypowiadają się oni nigdy w temacie artykułu ale moje wpisy służą im jako pretekst osobistego ataku na mnie. maria2 już niedawno sugerowała poinformowanie organów ścigania ścigania o moim delikcie polegającym na tym że białe nazywam białym a czarne nazywam czarnym. franek i maria2 tak nie robią.

0
Gravatar
Maria2
RE: Warcholiński drugi raz zwolni sekretarza?
Franek powiedziała :
Juz pare razy proponowalem by objac natychmiastowa opieka medyczna Spajkera. Jego komentarze uwlaczaja nawet ludziom, nie zawsze z ich winy, z brakiem podstawowej wiedzy czy tzw. rozumu. Redakcja SLOWA osmiesza sie cytujac opinie chorego czlowieka z inteligencja rowna inteligencji siedmiu kamieni polnych.To jest naduzycie.Tu trzeba czlowiekowi szybko pomoc a nie wystawiac na posmiewisko celem kreowania taniej rozrywki. Wladze miasta z pewnoscia pomoga w zalatwieniu formalnosci w pomocy medycznej temu osobnikowi.
Największy problem, to przemoc jaką stosuje w swoich postach szczególnie wobec kobiet. I to się podoba, bo natychmiast obok jego wpisów pojawiają się jakieś plusy. Ciekawe jakby ci "plusowcy" zachowaliby się w sytuacji gdyby taka słowna przemoc dotknęła najbliższą im osobę np na ulicy. Podeszliby do spajkera i pogłaskali go po głowie?Drugi problem to postawa redakcji. Nieusuwanie takich wpisów to akceptacja ich treści. Panie redaktorze naczelny pytam zatem - gdyby ktoś na ulicy takimi słowami potraktował pana - matkę, żonę, siostrę - jak wówczas by się pan zachował? Stanął z boku, neutralnie, bez reakcji? Czy można akceptować poniżające, nienawistne posty i codziennie bez odrazy patrzeć w lustro?

0

Przeczytaj także