Samorządowcy i słuzby mundurowe na pożegnaniu komendanta Karpierza

Bycie strażakiem to odpowiedzialna i ciężka służba. W stan spoczynku przeszedł dowódca, który pełnił swoją funkcje kilkanaście lat. - Odchodzę i jest to moja decyzja – zadeklarował Wiesław Karpierz.

Strażacy to grupa zawodowa, która cieszy się wysokim społecznym zaufaniem. Dotyczy to zarówno druhów z OSP, jak i zawodowców z Państwowej Straży Pożarnej. Piszemy na naszych łamach o akcjach ratowniczych i gaśniczych, w których biorą udział strażacy. Relacjonujemy również przebieg zawodów pożarniczo-sportowych, jakie odbywają się w gminach i na szczeblu powiatu.

Tym razem uczestniczyliśmy w niecodziennej uroczystości z udziałem strażaków, samorządowców z gmin, z powiatu i dowództwa Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie żegnał się z czynną służbą i przechodził w stan spoczynku. Starszy brygadier mgr inż. Wiesław Karpierz, po 12 latach dowodzenia KP PSP i 32 latach w strażackim mundurze zdecydował się przejść na emeryturę. Swoją przyszłą drogę zawodową wybrał bardzo wcześnie. Później wstąpił i ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Pierwszy przydział dostał do Ziębic, zostając komendantem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Po kilku latach przeszedł do KP PSP w Ząbkowicach Śląskich, gdzie pełnił funkcję zastępcy komendanta. Kolejnym przydziałem Wiesława Karpierza była KP PSP w Strzelinie, gdzie przez 12 lat był komendantem. Jako zawodowy strażak współpracował ze strażakami z OSP nie tylko w naszym powiecie, ale również w sąsiedniej gminie, w Ziębicach. Uroczystość uświetnił występ strzelińskiej orkiestry dętej.

Pożarnictwo było i pozostanie dla byłego już komendanta Karpierza pasją. - Czy lubiłem to, co robię? Kochałem – powiedział komendant na przekazaniu dowództwa KP PSP. - Czasami nawet kosztem rodziny, za co serdecznie przepraszam swoich najbliższych. Dziękuję mojej żonie (Beacie – red.) za wyrozumiałość i za to, że...
Wiecej w wydaniu papierowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Kazik W.
RE: Odszedł komendant strażaków
Przeszedł na emeryturę. Nie odszedł. Grzebiecie ludzi za życia?
0

Przeczytaj także