Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na ostatniej sesji w strzelińskim starostwie poruszono wiele istotnych spraw. Radni dowiedzieli się między innymi o planowanych zadaniach na drogach powiatowych. Wysłuchali także informacji o działalności Domu Dziecka w Strzelinie. Dzięki zmianom dokonanym w budżecie powiatu, wkrótce dojdzie do skutku ważna inwestycja drogowa.
W czwartek, 26 kwietnia, w sali obrad Starostwa Powiatowego w Strzelinie odbyła się L Sesja Rady Powiatu Strzelińskiego. Radni omawiali wiele tematów, a także podjęli kilka uchwał. My skupimy się na najważniejszych, naszym zdaniem, sprawach. Taką są niewątpliwie drogi, a na ten temat wypowiadał się specjalista do spraw inwestycji Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Bogdan Sokołowski. Mówił między innymi o remoncie odcinka drogi Strzelin-Jegłowa, który ma się odbyć jeszcze w tym roku. Dodatkowo PZD złożył wniosek o dofinansowanie na odcinek drogi Wiązów-Jędrzychowice oraz w Mikoszowie. Samorząd może pozyskać aż 80% dotacji całości zadania, a rozstrzygnięcia poznamy w połowie maja. Sokołowski poinformował też o przebudowie odcinka drogi w Sarbach. Najpierw jednak PZD zleci przeprowadzenie ekspertyzy, która dokładnie wskaże, jakie czynniki wpływają na degradację nawierzchni. Pomoże to na pewno w późniejszym remoncie. PZD planuje również łatanie dziur w drogach masą na gorąco na przełomie maja i czerwca. -Chcemy też odnowić oznakowanie poziome na terenie całego powiatu - mówił Sokołowski. W części dotyczącej pytań radna Magdalena Krupa chciała się dowiedzieć, dlaczego remonty masą na gorąco będą przeprowadzone dopiero pod koniec maja. Pracownik PZD odparł, iż byłby skłonny zrobić to nawet w lipcu i sierpniu, gdyż sprzyja temu temperatura powietrza. - W tej chwili warunki nie są dobre, aby takie prace wykonywać - zaznaczył.

Przewidzieli taki rozwój wydarzeń
W dalszej kolejności radni wysłuchali sprawozdań dotyczących pieczy zastępczej oraz instytucjonalnej na terenie powiatu strzelińskiego. O działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie mówiła dyrektor placówki Halina Horodyska. Po niej głos zabrała dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Agnieszka Tekiela. Największe zainteresowanie budziła informacja o funkcjonowaniu Domu Dziecka przy ul. Orzeszkowej w Strzelinie. W tym miejscu należy wspomnieć, iż rada powiatu w zeszłym roku podjęła decyzję, aby przenieść Dom Dziecka z Górca do Strzelina. - Była to bardzo trudna decyzja, a teraz chcę podkreślić, że obiekt, do którego się przeprowadzili wychowankowie spełnia swoje oczekiwania. Uważam, że to dom, w którym dobrze się dzieciom mieszka. Zachowują się one poprawnie i żyją dobrze z sąsiadami - wyjaśniała Tekiela. Potem wicestarosta Aleksander Ziółkowski nie krył swojego zadowolenia z faktu, że ta zmiana przyniosła pozytywne skutki. - Przewidywaliśmy taki rozwój wydarzeń, choć na tej sali pojawiały się liczne czarne scenariusze - stwierdził. Nieco innego zdania był natomiast radny Aleksander Bek, który uważał, iż...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink2 +9 spajker
RE: Dom Dziecka w Strzelinie. Czy była to dobra zmiana?
"obiekt, do którego się przeprowadzili wychowankowie spełnia swoje oczekiwania."--- obiekt spełnia swoje oczekiwania. zarabia na siebie. ciekawe jednak czy budynek spełnia oczekiwania dzieciaków? ich na wszelki wypadek nikt nie zapytał o zdanie.
2018-05-11 15:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 -7 DOBRY PLAN
PLAN DOBRY
Warek Marcholiński jest spoko.
2018-05-11 14:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz